Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A családi autóvásárláshoz...

A családi autóvásárláshoz nyújtott állami támogatást csak a 18 évnél fiatalabb gyerekeket (legalább 3 gyermeket) nevelő családok vehetik igénybe vagy azok is, akiknek pl. egy fiatalkorú gyermekük és két egyetemista gyermekük van?

Figyelt kérdés

(Az egyetemista gyerekek után a szülők már nem kapnak családi pótlékot, de a középiskolás gyermek után kapott pótlék, támogatás összegének megállapításánál az idősebb testvéreket is figyelembe veszik, mint eltartottakat.)


Az autóvásárlási támogatás igénylésének mi a feltételrendszere?

- Csak azok a gyerekek vehetők figyelembe akik után folyósítják a családi pótlékot, vagy

- azok is, akik után már nem fizetnek családi pótlékot, de figyelembe veszik őket a fiatalabb gyermek(ek) után folyósított családi pótlék összegének megállapításánál?



#családtámogatás #családi autó #nagycsaládos autókedvezmény #vásárlási támogatás #kik jogosultak #egyetemista gyerekek figyelembevétele
2019. máj. 23. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akik 3 gyerek után családi pótlékra jogosultak.

Várandós anya aki betöltötte a harmadik gyermekkel a 12 hetes kort.

A gyermek életkora abban az esetben nem számít, ha tartósan beteg gyermeket nevelnek.

2019. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Akik 3 gyerek után családi pótlékra jogosultak."


Ezek szerint a kérdésemben felvetett példában szereplő család nem tudja igénybe venni a családi autóvásárlási kedvezményt.


Jól értelek?

2019. máj. 23. 22:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. máj. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. máj. 24. 08:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igénybe tudja. Az volt írva, hogy akik családi pótléknál figyelembe vannak véve. Mi is így vagyunk. 2 egyetemista, 1 kiskorú.
2019. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kétféleképpen írják, most néztem meg. Van ahol tényleg csak azt, hogy aki családi pótlékra jogosult, máshol meg, hogy családi pótlékra jogosító (ebben elvileg bent vannak az egyetemisták is). Akkor majd kiderül
2019. máj. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Régebben én is ugyanezt olvastam, de mostanában meg nem találtam rá arra az oldalra. Ezért is tettem fel a kérdést.

Biztosan született erről a támogatásról valamilyen rendelet, de arra sem sikerült rátalálnom. Az abban írtak egyértelműsíthetik a helyzetet.

2019. máj. 24. 23:45
 8/11 anonim ***** válasza:

A Kormány 45/2019. (III. 12.) Korm. rendelete:


3. § E rendelet alkalmazásában:

d) nagycsaládos: a Cst. szerint

da) legalább három gyermek után családi pótlékra jogosult személy,


Államkincstár állásfoglalása szerint:


A családi pótlék összegének megállapításakor lehetőség van azt a gyermeket is figyelembe venni, aki után az ügyfél már nem jogosult a családi pótlékra.


Az összeg megállapítása szempontjából azt a vér szerinti, örökbe fogadott vagy nevelt gyermeket kell figyelembe venni (az ügyfél kérelmére), aki az ügyfél háztartásában él és akire tekintettel a szülő, nevelőszülő, a gyám családi pótlékra jogosult, vagy aki köznevelési intézmény tanulója vagy felsőoktatási intézményben, első felsőfokú szakképzésben, első alapképzésben, első mesterképzésben vagy első egységes osztatlan képzésben részt vevő hallgató, aki rendszeres jövedelemmel nem rendelkezik.


Ezek alapján az egyetemista gyermek után már nincs jogosultság családi pótlékra, ám mivel figyelembe lehet venni az összeg megállapításánál, még kérdéses, hogy miként fogják elbírálni ezeket a családokat a támogatás igénylésekor. Valószínűleg a támogatási igénylések száma lesz meghatározó ebben a kérdésben.


Egyébként a neten ezer helyen lehet olvasni azt, hogy a kiskorúak mellett a felsőoktatási tanulmányokat végző fia­talok is beszámítanak... Június közepéig kiderül az igazság.

2019. jún. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már nem kell sokat várni, hogy kiderüljön. :)
2019. jún. 6. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Kaptatok már valaszt? Mikor adatok be az igényt? Mi július 1 óta csak várunk....
2019. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!