Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladom a saját ruháim úgy,...

Ha eladom a saját ruháim úgy, hogy a családsegítőben dolgozom, ennyire kiakasztó?

Figyelt kérdés

Fel akarnak jelenteni, hogy én az adomány ruhákkal üzérkedek.

Pedig csak a saját és a gyerekek szép ruháit árulom, a használtabbak rászorulóknak adtam.

Igazolni max. azzal tudom, hogy már azelőtt szerepel pár ruha fényképen, hogy itt dolgoztam.

Régen is árultam de akkor a kutyát se érdekelte, a munkahelyemre is jöttek átvenni, most meg ezzel kezdődött hogy milyen gusztustalan módon egyből kiárulom az adományt... haza se vittem egyet se, pedig én kevesebbet pénzt keresek, mint némelyik gondozottam.



2019. okt. 11. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

"Régen is árultam de akkor a kutyát se érdekelte, "


Mert régen nyilván nem a családsegítőben dolgoztál.

Tudod, vannak olyan dolgok, hogy összeférhetetlenség. én elhiszem Neked, hogy a sajátjaidat árulod, csak épp másoknak ezt nem tudod bebizonyítani. És ilyenkor bizony még a látszatát is el kell kerülni annak, hogy Te esetleg az adomány ruhákat árulod.

Ha pl. a feletteseid is megvádolnak ezzel, akkor akár az állásodba is kerülhet.

Szerintem most egyenlőre próbálj meg valami már kiegészítő forrás után nézni, amíg itt dolgozol, ha már mindenképpen szükséged van rá.

2019. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg azért mert a hivatásod szembeköpése amit csinálsz.
2019. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor ha nyugdíjig itt maradok egy zoknit nem adhatok el, mindenem a rászorulóknak kell adnom, mert szociális munkás vagyok?

Meg a tágabb családom se, mert arra is mondhatják hogy tőlem van, mint az xy cég nyereményjátékában hozzátartozó nem vehet részt.

Sógornőm rengeteg dolgot árul a neten mert nagy a férje családja és sok mindent kaptak, akkor ezzel engem is gyanúsíthatnak, hogy én látom el?


Egy babakocsival kezdődött az egész amit munkaidőben akartak megnézni, felajánlottam hogy betolom a munkahelyemre, jöjjenek oda. Épp azért váltottam melóhelyet mert ez helyben van.


Kiegészítő forrásnak esetleg varrok, azért arra csak nem fogják rá hogy adomány volt, de akkor meg adózni kell. Minimálbérközeli fizetésből nem olyan jó élni, ha lesz más a környéken mennék, de nem nagyon van.

2019. okt. 11. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg neked munkahely, a többségnek hivatás ez a terület.


(Én nem ilyen területen dolgozom, de alap, hogy a még használható, de már nem kellő ruhát nem eladom pár száz forintért, hanem adomány lesz belőle, a babakocsi más tészta azt aláírom)

2019. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Savlekotő ***** válasza:
56%
Nyugi ha nem a ruha lesz más,valaki fúr,nők egy helyen sajnos szarkeverők tudnak lenni..
2020. máj. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!