Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A mai fiatalok kb. mennyi idő...

A mai fiatalok kb. mennyi idő alatt tudnak összespórolni egy saját ingatlanra?

Figyelt kérdés
Elsősorban arra gondolok, hogy kb. 24 éves korukban az egyetemről kikerülő fiatalok mennyi idő alatt tudnak összegyűjteni egy saját tulajdonú ingatlanra, ha otthon tudnak lakni, és albérletre nem kell költeniük.

2019. okt. 19. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

5-10 év. Az adósságfék/önerő szabályok, és az ingatlanárak miatt

Persze lehet gyorsabban is,:

- ha valakinek a szülők besegítenek és/vagy adóstársként/fedezetet adnak az ingatlanhitelhez.


- és/vagy, ha van barát/barátnője aki szintúgy keres,


- és/vagy CSOK és társait fel tudják fenni.


- és/vagy ha valaki Bp-n elérhető fizetést gyűjt, de abból a mucsaröcsöge felsőn szeretne házat, ahol a cég szintúgy hasonló bért fizet, mintha Bp környékén élne, mivel annyira ritka és értékes képzettsége van az illetőnek.

2019. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Én albérletben laktam megyeszékhelyen, így tudtam 5 év alatt egy 16 milliós ingatlanra összegyűjteni.

Közben vettem egy új kocsit is, az 4.5 millió volt.

2019. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Nekem kb. 4 év volt 12 milliót összegyűjteni.
2019. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Nagyban függ attól is, hogy milyen területen dolgozol, illetve, hogy hitelre veszel-e.

Hitelhez az önerő kb. másfél év lett volna, de sosem szeretnék hitelt felvenni, így a hosszabb spórolás mellett döntöttem.

2019. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

A legrövidebb időszak az 10 hónap volt 3,8 millió még a Csok előtt 5 éve 2014-ben , illetve akkor kezdtünk neki fizetni egy másik 5,5 milliósat is. Azt már az 5 év alatt tettük össze, illetve fizettük ki végrehajtási költségek és tartozás átvállalással + kp adásvételben.


Most felújítás után ( + 2 milliót beletolva) majd dupláját éri kb. 12-13 milliót , nem piaci kínálati áron, hanem reál értéken. Az első meg falusi csokos településen 5-6 millió között mozog.


Emellett még mindig ketyeg egy egykor forint lakáshiteles, azóta 2007-ben devizahitelre kiváltott ( majd újra forintosított ) ingatlan is 2037-ig, amit vettünk 6,3 millió-ért 2004-ben (ilyen körülmények között, mint kérdezel 24 évesen egyetem mellett albérletből sajátba költözve hitelre. Soha nem tenném már, mivel azonos időszak alatt többször is van lehetőség kedvezőbben is hozzájutni )az EU csatlakozás előtt, azután ért 9 milliót, 2008 után meg 4-et sem, most van kb megint 6,3 millión.


Viszont az albérlethez képest elé kevesen számolnak azzal, hogy a saját tulajdonú ingatlan azért könnyen lehet pénznyelő is, mert egy havi bérleti díjhoz képest jóval nagyobb kiadásokkal is jár időszakosan.

2019. okt. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

2006-tól gyűjtöm, életemben nem voltam nyaralni, bulizni, soha nem ittam, drogoztam, cigiztem és csak 12m-nál járok.


Albérletem ingyen van, élelmiszerre költök, meg ha tönkremegy 1 ruhám, cipőm, akkor veszek újat.

2019. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Miért van minden egyes válasz lepontozva egyébként? :)
2019. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
46%

Előző: mert a gyékán mindenkit lepontoznak a pénzügyek témában. A politikában is, csak ott előtte még halálosan meg is fenyegetnek :D

Nagy kérdés egyébként, hogy vidék, vagy Budapest. Utóbbit ismerem: itt jelenleg a mostani 24 éveseknek nem reális cél, hogy saját erőből lakást vegyenek.

2019. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy utolsó írja, Pesten kb lehetetlen annyit gyűjteni, hogy KPra lakást vegyen az ember. Teljesen elszálltak az árak.


Vidéken meg a fizetések nem túl acélosak.

2019. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Mészáros Lőrinc lánya elkezd spórolni saját ingatlanra.

2 perc múlva...

Kész !

2019. okt. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!