Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha saját házzal (hitel nélkül)...

Ha saját házzal (hitel nélkül) rendelkezők megtudnak (relatív) jól élni a fizetésükből Magyarországon?

Figyelt kérdés

Bonyhád-ra/környékére tervezünk haza menni Németországból.

Van 2 gyermekünk és már nem érezzük jól magunkat itt...

Nekünk nincsenek nagy igényeink.

(Nem dohanyzunk)

De vágyunk saját házra/kertre és azert jó lenne nyaralni is menni...

sajnos egyikőnk sem mérnök.

Ezért aggódom néha viszont nem szeretünk már itt lenni (Németben)



2019. okt. 24. 13:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg kimaradt, milyen végzettségek, nyelvtudások, szakmai tapasztalatok vannak?
2019. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytad, hogy mivel fogtok foglalkozni itthon.
2019. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Bocsánat, na nem is én lennék! :)


- német nyelvtudás van (papírunk nincs róla)

• férjem jelenleg:

Raktáros, targoncás

Szívesen letenné a C kategóriás jogosítványt

Eredetileg felszolgálónak tanult


- Anyuka vagyis én :)

Logisztikai ügyintézőnek tanultam de sajnos gyakorlatom nuku

Illetve fotózással szeretnék foglalkozni.

/család,gyermek,párok/

2019. okt. 24. 13:37
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

A férjed elmehet targoncásnak 2/3/4 műszakos munkarendbe nettó 200.000 környékén. Neked kb. semmi érdemi, minimálbér közeli alapbér + pótlékok több műszakos sori munka.


#1

2019. okt. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Logisztikai ügyintézőnek, vagy beszerzőnek simán felvesznek, amennyiben a német szinte perfekt. Jobb helyeken viszont feltétel a nevesincsakármilyen diploma.


Párod is inkább a nyelvtudással helyezkedjen el itthon, amennyiben jól beszéli, érti. Nyelvvizsgát az égvilágon sehol nem kérik, de tudni kell megszólalni perfekt.

2019. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nyelven kívül mit ajánlanátok amit érdemes lenne tanulni?
2019. okt. 24. 21:14
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Sztem se a végzettségek, de főleg nem a tervezett lakóhely nem alkalmas semmire. Bonyhád? Egy 12 ezres kisváros Tolnában, mikor még Pécsen sincs semmi? Viszont "legalább" mind Pesttől, mind a nyugati határtól elég messze van.


Esetleg Budapesten lehetne, vagy a nyugati határszélen, Ausztriába átjárva ezekkel a feltételekkel valahogy érvényesülni. Ahogy írták, ez a terv kb. öngyilkosság. Még ha nyugdíjasok lennétek, és jönne a pénz úgy is, hogy semmit se kell csinálni érte...

2019. okt. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

Igénye válogatja.


Saját ház, hitel nélkül, 1 gyerek, 500 lelkes falu, bejárás bárhova borzalmas.


Megélünk. Én 150 körüli nettóval, párom 200 körülivel. Nekem van évente 140 ezer körüli béren kívüli juttatás, neki ilyen sose volt.

Napi 8 óra munka, hétvége mindig szabad.

Minden évben nyaralunk valahol (belföld), és nem esünk kétségbe, ha elromlik valami a háztartásban és hirtelen cserélni kell.

Nem vagyunk igénytelenek, de nem rázzuk a rongyot sem.

25 éves autónk van, azt tervezzük lecserélni, most arra gyűjtünk.


Én sima érettségivel, párom lakatosként dolgozik, mint alkalmazott, idegennyelv tudásunk nulla.


Megvan az a jó tulajdonságunk, hogy nem vágyunk olyanra, amire semmi szükségünk nincs csak azért, hogy apadjon a bankszámlánk. :)

2019. okt. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes, hogy ugyanazt írtam, mint a 100%-os válaszok, csak nem bújtattam mézes-mázas köntösbe és le lettem pontozva...
2019. okt. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én nem pontoztam le senkit, pláne, hogy ugyebár mindenki mindent máshogy lát stb...


Pszaf vizsgát fogom letenni (hitel-biztosítás ügyintézéshez), a férjem a C kategóriás jogosítványt.

A fotózásba is bele kezdek.

Ha ugyanez a “helyzet” marad Magyarországon akkor hazamegyünk.

Ha rosszabb lesz akkor nem, de akkorsem szeretnék idegen orszagban élni már... csakádtól távol, túl sok lemondással.


Hozzáteszem, hogy akikkel beszéltem és Bonyhádiak, szeretik.

Dícsérik az ovit, itt az egy nagy rakás ...... és aki falun lakik, autó és segítség nélkül az mondta azt hogy külföldre akarnak menni.. (annak a részleteibe nem megyek bele mert a nagy autók miatt azt hiszi a bab is hîs Németorszáhban)

2019. okt. 25. 09:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!