Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha saját házzal (hitel nélkül)...

Ha saját házzal (hitel nélkül) rendelkezők megtudnak (relatív) jól élni a fizetésükből Magyarországon?

Figyelt kérdés

Bonyhád-ra/környékére tervezünk haza menni Németországból.

Van 2 gyermekünk és már nem érezzük jól magunkat itt...

Nekünk nincsenek nagy igényeink.

(Nem dohanyzunk)

De vágyunk saját házra/kertre és azert jó lenne nyaralni is menni...

sajnos egyikőnk sem mérnök.

Ezért aggódom néha viszont nem szeretünk már itt lenni (Németben)



2019. okt. 24. 13:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A közoktatás Magyarországon nem túl jó.

Hallottam egyébként, hogy némely országban mi megy, itt még akkor jónak mondható. Pl. Spanyolországban a napköziért már keményen fizetni kell, az ingyenes közoktatás csak a tanórákra vonatkozik. Hollandiában heti 4 nap ovi, az 5. napot oldd meg, ahogy tudod. stb.

Itt leginkább az a baj, ahogy az emberek hozzáállnak. Mindenki kevesli a fizetését, és úgy is áll a munkához. Ennyi pénzért ne gondold ám, hogy majd figyelek a gyereked sajátos igényeire, nem csak ő van az osztályban. Több tanár szájából elhangozott.

Egyébként miért ehhez a környékhez ragaszkodtok? Olyan helyre kéne menni lakni, ahol munka is van. Egy perfekt német nyelvtudással már irodai munkára felvesznek, ha van mellé még legalább egy alapfokú angol. Mondjuk a fővárosban vagy az ország nyugati részében.

2019. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Férjem ott nőtt fel..

Én Dunaújvárosban.

Kompromisszumot kell kötnünk :)

Dunaújváros és környékén dragábbak is a házak mint Bonyhádnál, ott tudunk is venni

Több rokon is lakik Bonyhádon vagy mellette.

Van egy “németes” ovi Bonyhádon, azt mondják nagyon jó.

2019. okt. 25. 19:44
 13/22 anonim ***** válasza:

Mindenre gondolsz, csak arra nem, miből fogtok megélni.

Az szép és jó, hogy beszéltek valamit németül meg van valami végzettségetek meg még akartok is tanulni - csakhogy ezért még senki nem fog nektek fizetni. Meg a két szép szemetekért sem.

Szóval, hol és mit fogtok dolgozni? Van már konkrét terv? Mert az, hogy hazaköltöztök Magyarisztánba, aztán majd csak lesz valahogy, az kuvra kevés. A munkanélküli segélyből nem tudod etetni, ruházni a gyereket, sem tankolni az autót.

2019. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezt kikérem magamnak, mert eddig sem kértem munkanélkülit és ezután sem fogok.

MEG a hangnemet is..

Igen nekem van egy lehetőségem, a férjem meg fogja magát és keres, de 2-3 hónapot még biztos kinnt marad.

Mi nem azok a magyarok vagyunk itt sem akik a segélyekből élnek mint a magyarok 60%~a.

2019. okt. 29. 07:35
 15/22 anonim ***** válasza:

Az előző azért válaszolt ilyen stílusban, mert úgy tűnik, mintha a barátságos válaszokat nem értenéd.


Az alapkérdés az volt, hogy relatív jól meg tudnátok-e élni ezekkel a feltételekkel.


A válasz az, hogy nem, egy reális jó terv nélkül (=konkrétan melyik városban milyen munkát fogtok végezni) nem fogtok relatív jól megélni. Jó eséllyel csak szűkölködni fogtok, nyaralni sem túl eséllyel, ha egy olyan kisvárosba akartok hazatérni, ahol nem nagyon van munkalehetőség és ti sem értetek semmi különöshöz.


Ne érts félre, ha pontosan tudod, hogy a férjed hol tudja itthon kamatoztatni a lakatos tudását, illetve te is tudod, hogy mire van kereslet a környékeden amit el tudsz végezni és fel is vesznek oda, akkor hajrá.

2019. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Természetesen értem, csak csalódott vagyok!


Egyszerűen nem bírok ki 1-2 évnél többet Németországban már....

Fotózni tanulok, most minden vágyam, hogy ezzel foglalkozzak!

Illetve 6 óraban Szekszardon lenne helyem dolgkzni, Sógornőméknél

Kb. Nettó 120-130 ezerért.

2019. nov. 13. 19:50
 17/22 anonim ***** válasza:

"Fotózni tanulok, most minden vágyam, hogy ezzel foglalkozzak!"

Azt ugye tudod, hogy ebben a szakmában eléggé telített a piac? Nem csak kontárokkal lehet Dunát rekeszteni, de jó szakemberekel is. Az, hogy elvégzel egy okj-t (vagy egy akármilyen ausbildungot Németországban, nem tudjuk), az neked csak egy alap tudást fog biztosítani, de a tapasztalat, gyakorlat az csak hosszú-hosszú évek során gyűlik.

Továbbá - mivel a gombot kvázi mindenki tudja nyomkodni -, fotóriporteri, sajtófotós állás szinte felejtős. Az esküvői fotózáshoz fel kell építeni egy vállalkozást, egy imázst, egy céget, ez idő. Gyerekfotózásból, családfotózásból nehéz pedig megélni - és ez sem igazán megy egyből-azonnal.

Szóval ha ezt csak egy távoli álomnak / tervnek tekintjük, akkor az van, hogy te ismerősnél félig-meddig-semeddig bejelntve napi 6(-7-8) órában robotolsz valami álommelót százhúsz nettóért, ami kapásból elmegy kajára, rezsire, közlekedésre.

És amit a férjed keres (ha talál), az marad "spórolni" - mert kisvárosban piszok könnyen előpenderedik, hogy nem talál munkát, akkor aztán miből csinálja meg a C jogsit, maximum alkalmi munkákkal hoz haza egy kis ezt-azt. És ebből mentek nyaralni? Dehogy, ez majd kell a hirtelen fellépő vészhelyzetekre: beázik a pince, elvitte a vihar a tetőt, bedöglött az autó, stb.

Ja, és a sógornődnél állás sem halálbiztos, ugye? És ha közbejön valami? Kitesznek, nem bírod idegileg, összeveszel a sógornővel? Akkor?

Én megértem a honvágyat, de azt végig gondoltad, milyen jövő vár a gyerekeidre Magyarországon? Milyen kilátásaik lesznek egy kisvárosban? Én megmondom: ott hagynak titeket, és mennek Londonba mosogatni. Vagy Németországba a gyárba, mert nem fognak nyelvet tudni (ahogy a kiérkező magyarok jelentős része), nem lesz szakmájuk (ahogy a kiérkező magyarok jelentős részének)...

2019. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha neked lenne egy (majdnem) fix állásod (mégha igen kevés pénzért is) az már egy jó jel.


Mekkora tőkével jönnétek haza (mármint mennyi maradna ingatlanvásárlás után)? Ha maradna még nagyságrendileg egy 25 milliótok még a házvásárláson felül amit befektethettek (az hoz még kb havi 100 ezret), akkor azért már biztonságosabb.

Ha nincs, akkor vagy maradjatok még kint gyűjtögetni vagy csináljatok egy jobb tervet (amivel pl te is 200 felett tudnál itthon keresni és férjednek is lenne egy 200 feletti fizetése).

2019. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális hozzászólast!


Őszintén szólva, 5-6 milliónk maradnak csak.

2019. nov. 14. 10:18
 20/22 A kérdező kommentje:

A férjem úgy nem megy haza, hogy 1-2 héten belül nem kezd dolgozni.

Se munkanélkülit se galambot nem akar várni.

Csak érdekelt idegenek véleménye, persze mimdenki helyzete más, minden ember más.

2019. nov. 14. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!