Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kadar korszakban hogyan...

A kadar korszakban hogyan viszonyultak az ingatlanarak es a lakberek a fizetesekhez kepest?

Figyelt kérdés

#albérlet #ingatlanár #kadar-korszak
2019. nov. 18. 21:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
10: Értem, sokkal jobb családot alapítani egy bizonytalan bérleti piacra alapozva, ahol az elhibázott hitelezési rendszer + airbnb + egyebek miatt bármikor eladhatják/kiadhatják extraprofit reményében a bérelt ingatlant. Mindezt M.o-n, ahol a nyugati országokhoz képest a bérbeadási kultúra nagyjából nulla. És az általad leírt módon ugyanúgy megy a félelem, hogy találsz-e következő kiadó ingatlant, nem neked kell még az ablakokat is cserélni stb.
2019. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%
A bérleti piac semmivel sem ingatagabb, mint a lakáshitel piac. Aka. devizahitelek.
2019. nov. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%
#10: ez szerintem csak azoknál van akik nem tudnak a pénzzel bánni.
2019. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%

Részemről inkább a sajátot választom, mint egy bizonytalan, bérelt lakást.

De biztosan én gondolkodom rosszul.

Teszem mindezt azért, mert "csak" 9 évig gyűjtöttem, hogy 30 éves korom alatt megvegyem az első lakásom, hitel nélkül. Aztán költöztem mindig nagyobba, ahogy a pénztárcám engedte. Mire gyerekeim lettek már saját építésű családi házban laktam, és soha nem nyögtem egy hitelt sem.

A fizetésem nem volt kiugróan magas, inkább csak megtanultam bánni vele...

2019. nov. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

@11 Aki extra profitot emleget, azt nyilván nem lehet komolyan venni egyetlen pénzügyekről folyó vitában sem. Gondolom te voltál az egy másik kérdésnél, aki inkább lakást vesz a purdénak, ahelyett, hogy taníttatná.

30 sem vagyok még, eddig 9-szer költöztem felnőtt életem során, plusz sokszor töltöm az év 25-30%-át külföldön. Van saját lakásom, de csak azért, mert 5 éve, amikor padlón voltak a budapesti árak vettem párat egy akkor kapott nagyobb részvényopciós pakk eladásából. Ez remek befektetés volt, ha kétszer ennyi lenne, akkor nyugdíjba mehetnék, viszont a mostani viszonyok mellett lakást venni ökörség. Nagyjából 30 évnyi bérleti díjért kapsz egy sajátot, amiben neked kell mosógépet meg ablakot szereltetned, míg egy bérleményben ez nincs így rendes szerződéssel, valamint sokkal nehezebben tudsz mozdulni saját ingatlannal.

2019. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

15: Azt, aki saját lakással a háttérben ellene van a saját tulajdonnak nyilván nem lehet komolyan venni egyetlen ingatlanokkal kapcsolatos vitában.

A véleményed rém egyszerű, tartalmát tekintve teljesen értelmetlen.


[link]


Amikor a padlón voltak az árak, az jelentette, hogy nincs extraprofit. Akkor vásároltam én is új ingatlant, és még így is jól járt a beruházó. Most is így fogok tenni. Az általad nem értelmezhető extraprofitot pedig pont a taníttatásra fogom költeni.

2019. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

Szerkesztette: Lapoda Multimédia


LOL.


Olyan, hogy extraprofit nem létezik. Ez egy propagandakifejezés, amita fidesz talált ki a 2. orbán kormány idején. Olyan, mint korábban a Soros és a migráns és manapság az oly régen használt Gyurcsányozás és szociázás.

Annó a célja semmi más nem volt, csak megindokolni a közműszolgáltatások kvázi államosítását és a piaci verseny manipulációját.

2019. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%

Rendben, elfogadom.

Egyszerű ember számára az extraprofit az, ha egy új építésú lakás beruházási költsége x, eladási ára 4x.

Csak ugye eddig azt folyt a csapból is, hogy amíg van kereslet, addig ilyen árak vannak. Most viszont nincs kereslet, akkor mi lesz az árakkal?

2019. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem tök mindegy mennyibe kerül valamit előállítani. Ez nem a vásárló dolga.


Érdekes, a másik véglet nem zavarna ugye? Felepit valamit, de durván visszaesik az ár és még a költségeit se fedezi. Gondolom nem fizetnél önkéntesen többet, mert éppen "extra" veszteség van.

2019. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Off:

Akkor nem ugyanazon a bolygón élünk.

Nekem pont az a tapasztalatom, hogy az esetleges veszteséget azonnal áthárítják (építtető, bank stb.), ha ez nem sikerül, akkor simán felszámolják a cégeket. A vevők meg várhatnak évekig, mire valaki befejezi a projekteket. Elég sok ilyen eset volt a múltkori válság idején, most kb. minden második projekt átadása jelentősen csúszik. Amire persze van kötbér, csak éppen arra lehet várni...

Arról nem beszélve, hogy előszeretettel bontják fel a szerződéseket vis maior-ra hivatkozva, hogy utána drágábban eladják az ingatlant a következő szerencsésnek (=extraprofit).

On: 10 éve viszonylag egyszerűen bele lehetett ugrani tisztán jövedelem alapon, minimális önerővel akár egy új építésű budai lakásba, most ez szinte lehetetlen.

2019. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!