Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent az áfamentes ár?

Mit jelent az áfamentes ár?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy terem foglalásom egy cégnél, ahogy azt az ajánlatot kaptam. 2900 ft/óra, bruttó, áfamentes ár. Az áfamentes már pontosan mit takar? 2900 ft-nál többet kell majd végül fizetnem? Vagy ez már a konkrét ár?

2019. nov. 19. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Alanyi adómentes a bérbeadó. ennyit fizetsz ténylegesen.
2019. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem alanyi adómentes, pont ezért írta így ki. Inkább arra gondolhat, hogy mivel te vállalkozó vagy, úgyis visszaigényleg az ÁFA-t.
2019. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"2900 ft/óra, bruttó, áfamentes ár"

Azért alanyi adómentes, mert bruttó.

2019. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
arra gondolt hogy visszaigényled az áfát.
2019. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
2900 nettó + 0 áfa = 2900 bruttó
2019. nov. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

"2900 nettó + 0 áfa = 2900 bruttó"


2900 ft bruttó az 2283 ft nettó...

2019. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

0% áfatartalomból mit tudna visszaigényelni? :-)


Alanyi adómentes a bérbeadó. A bruttó megegyezik a számlán a nettóval. Azért írta, hogy "bruttó , áfamentes".

2019. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
6-os. Az akkor lenne annyi, ha áfakörös lenne a bérbeadó. De nem az. :-)
2019. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, igazad lehet Norbert. Én AAM-ként egyszerűen csak azt szoktam írni, hogy bruttó XX Ft, ahol a bruttó megegyezik a nettóval. A legtöbb vásárlót úgysem érdekli, hogy bruttó vagy nettó, ők azt akarják hallani, amit ki kell fizetniük.
2019. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy így van.


Van olyan helyem amit iskolától bérlek, amióta átvette a Szakképzési Centrum, azóta "áfa nélkül" 0 Ft áfa tartalommal számlázzák ugyanazt a nettó bérleti díjat, mint előtte a városgondnokság számlázott, de áfakörösen 27% áfával többért.


Abból én, mint áfakörös visszaigényelhettem a 27%-ot, amióta átvették, most semmit, de nem is fizetek 27%-al többet sem, hanem a nettó az a bruttó végösszeg egyben "áfamentesen".


A szakképzési centrum is áfás számlát ad, de az áfa értéke 0, mert az adószáma alapján alanyi adómentes. Ne számol fel áfát, de nem is igényelhet vissza áfát.


Az adószám középső számjegye pedig 1-es nem 2-es, mint az áfaköröséké. Abból is meg lehet ezt állapítani könnyen.


Amit a 6-os írt, az akkor lenne, ha áfakörös lenne a számlakibocsájtó, de akkor a nettó összeg nem egyezne a bruttó összeggel a végén, kvázi olcsóbb lenne bérelnie a bérlőnek nettó áron, mert az áfát vissza tudja igényelni egy áfakörös számla alapján, amit egy aam-el nem tud megtenni, így az alanyi adómentes drágábban is adhatja a bérleményt akkor, ha nem szempont az áfa visszaigénylésének kérdése a bérlőnek.

2019. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!