Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik félretesznek ennyi...

Akik félretesznek ennyi pénzt, mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Volt egy másik kérdés, amiben arról volt szó, hogy ki mennyit tesz félre havonta, és én voltam az egyetlen, aki azt írta, hogy semmit, jól le is pontoztak.

Mindenki más százezreket tesz félre.

Ha ez igaz, akkor ügyesek vagytok, de én nem tudom elhinni!

Pl. írta valaki, hogy 220-at keres, a férje 200-at és az ő fizetését teszik félre.

Magyarán 220 ezerből élnek ketten.

Magyarázzátok már el kérlek, hogy lehet 220 ezerből megélni?

Szerintem annyiból csak nyomorogni lehet!

Nálunk a havi kiadások alaphangon 400.000 körül vannak. És abban semmi luxus nincs benne, de tényleg semmi.

Ha valaki nem hiszi el, akkor forintra pontosan el tudom neki küldeni a költségeket. Évekre visszamenőleg minden elköltött forintot írok.

Ahogy elnézem, egy albérlet pl. teljesen felemésztene egy ekkora fizetést. Lehet, hogy a válaszolók egyike sem albiban él, de nem tartjátok furcsának, hogy egy csomó válaszoló van és véletlenül egyikük sem él albérletben, és mindegyik kőgazdag?

Csak mert szerintem a gazdag emberek nem gyakoriznak... nem töltik az idejüket ilyen felesleges hülyeséggel, hanem dolgoznak.


Szóval hogyan tudtok ennyi pénzt félretenni úgy, hogy közben normális az életminőségetek?

(Van egy ismerősöm, aki piti fizetésből is örökké spórolt, de ő konkrétan üres kenyéren élt. Én normális életvitelre gondolok.)


Ráadásul az emberek többsége tele van hitellel, ennek ellenére mégis százezreket tesznek félre havonta????


Komolyan csak én vagyok helikopter?


2019. nov. 22. 10:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha ketten feléltek 400 ezer forintot havonta, akkor tényleg helikopterek vagytok. Akik válaszolnak, nem feltétlenül fizetnek lakásbérleti díjat. Talán saját lakásuk van, de az is lehet, hogy a munkahelyük biztosít nekik szállást. Nem tudhatjuk. Ha fizetnek is bérleti díjat, számoljunk rá 100 ezret. Ebben persze nagy eltérések lehetnek az ország különböző pontjai között. Rezsi kb. 40 ezer. Két ember étkezése kb. 50-60 ezer. Egy-két ruha, tisztálkodási szerek, miegyéb 50 ezer. Összesen 250 ezer. Ha ketten keresnek nettó 350 ezret, ami igazán nem magas fizetés, akkor havi 100 ezret félre tudnak tenni úgy, hogy bérlik a lakást. Persze szerény életmód mellett.
2019. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Tegyél már be ide egy példát a költségvetésedre, ami 2 főre 400e forint és szerinted semmi luxus nincs benne.
2019. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%
Az emberek többsége itt nem normális, amikor a megélhetési költségekről van szó. Ezt a témát el kell engedni. Múltkor egy bolond arról vitatkozott velem, hogy HAVI 45 ezer forintból egy EGÉSZ CSALÁDOT lehet etetni, és aki ennél többet költ kajára az szórja a pénzt. Na, ezek tesznek félre 400 ezerből többszáz ezret:D
2019. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Egyedül élek saját 1 szobás lakásban aminek havi 30.000Ft a rezsije. A munkahelyen kapok ingyen ebédet.

Tehát akár 100.000-ből simán kitudnék jönni havonta ha nem lenne autóm és 2 motorom mellette és nem mennék minden hétvégén kirándulni :D

2019. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező jöhet a lista, mire költesz havi 400e-et!


Nálunk bevétel 3-unkra vonatkoztatva:

124e ebből élünk

134e ez a megtakarítás

260-360e elúszik drogra, alkoholra, dohányra

2019. nov. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
saját lakásunk van, rezsivel mindennel együtt simán megélünk hárman 220 zerből...
2019. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
34%
Én nem tudom, hogy csinálják mások. Mi a 400nál többet költünk, mondjuk vannak hiteleink, és a nulla alól indultunk. Valszeg ezért nem akarok már vajaskenyéren élni, csak hogy pár százezerrel több félretett pénzem legyen.
2019. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
57%

Küldd el a költségeid és megmondom én mit tartok feleslegesnek. Ettől még te azt csinálsz amit akarsz, de meg fogod érteni miért tud más megtakarítani!


300 ezres megtakarítást írtam ahhoz a kérdéshez. És nem azért mert milliókat keresünk. Két felnőtt, két gyerek nekünk nem kerül 400-ba...

2019. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igazából rájöttem, hogy meddő ez a vita. Olyan emberek véleménye, akik szerint havi 60 ezerből lehet étkezni, egyszerűen nem releváns. Nem vagyunk gazdagok, nem élünk luxuséletet, de ételt eszünk, nem szart. Úgyhogy ilyen tanácsokkal nem érek semmit, de azért köszi.
2019. nov. 22. 15:19
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

9

Pl otthon rászánok minden nap 30-45 percet a konyhában összedobni a kaját, amit aztán ételhordókba teszek és azt viszem/eszem. (Nem kell mindent minden nap főzni, van amit elég minden másnap, ha elég nagy adagot csinálok.) Nem járok rendszeresen se étterembe, se nem rendelek kaját. Vagyis de, havonta a kettőt összesen 2-3-szor, alkalmanként 1-2 ezer ft értékben de azokat inkább a szórakozáshoz sorolom, mert a más emberekkel való élmény miatt járok el néha kajálni. Havi 50 ezernél többet sosem költöttem még kajára.


Vagy nem veszek sehol kávét, hanem rászánok 5 percet otthon, főzök és aztán azt viszem el kis termoszban. Ezzel is megakadályoztam havi 5-20 ezer ft felesleges elb @szását.


Időmenedzsment. Aki napi több órát telefonozik/számítógépezik/tv-zik, annak nem marad ideje ilyen kis dolgokra. Jól kell beosztani az idejét az embernek.

26/F

2019. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!