Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon tényleg csak...

Magyarországon tényleg csak átverés a Black Friday?

Figyelt kérdés

Amerikában hogyan éri meg tényleges kedvezményeket adni ilyen mértékekben?


Magyarországon tényleg csak átverés van, és olyan akciók, amik egész évben éppúgy vannak, csak más néven?


Van tapasztalatotok ilyen akciókkal?



2019. nov. 24. 21:45
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
56%
Hát figyelj... Én 45000-ért vettem egy olyan monitort, ami alsó hangon is 55-60 ezer volt előtte. Nyilván nem félár, de valami ez is. Bár hozzáteszem, hogy kb ilyesmi akciók BF-től függetlenül is előfordulnak. Csak sokan azt hiszik, hogy majd ingyen kapnak valamit, plusz egy drágábbat még ajándékba mellé. Ha ebből indulsz ki, akkor igen: átverés a BF.
2019. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Nálam valóban 50%-os akció van ilyenkor. De az én vállalkozásom speciális. Virtuális oktatóanyagokat árulok, azokat lehet féláron adni. Ha valóban tudni szeretnéd, hogy valós-e a felkínált kedvezmény, akkor nincs más hátra, muszáj figyelni az árakat.
2019. nov. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem mindenhol átverés, lehet olcsóbban megvenni dolgokat... De nagyon sok helyen az akciót megelőző hónapban megemelik a termék árát, ami meg részben a vásárló megtévesztése.


Ha valaki nem csak az 50%-os kedvezményt látja, hanem okosan csinálja és utána néz a valós áraknak akár árukeresőn stb. akkor igenis kifoghat jó kis kedvezményeket. :D

2019. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Nézd egy műszaki cikken 10-12 egy számítástechnikai 6-8 százalék árrés van.


Erre hogyan adnának 50 százalék kedvezményt ?

2019. nov. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

USA-ban a szezonális dolgokat 4-5 nappal később 10 cent/dollár árban megtudod venni (90%-os leárazás), 10-14 nappal később 1 penny, ha még mindig nem vitték el kidobják a kukába. Ilyen környezetben nem nagy kunszt 40-80%-ot elengedni!


Nagy álmom volt kimenni az USA-ba, 2008-ben dolgoztam 2 hónapot, 6 év volt mire kaptam temporary worker visa-t.

A fizetés kinti szemmel trágya volt 4dollár/h , egy farmon kellett zöldségeket, tököket, paprikát, stb. szedni reggel 4-8 között, 4 nap munka 3 nap pihenő, hogy tudjál kirándulni is, de rugalmas volt az ürge, végül 8 nap + 6 pihenőbe is belement, a szállást és napi 1 étkezést(ezt csak a dolgozós napon) biztosították.


58-ból 34 napot dolgoztam ez 544 dollár, tehát az utazási költségeimet sem fedezte, a boltok mindent kidobnak napi 1-2 dollár elég arra, hogy elhízzál, 68kg voltam mire hazajöttem 94kg!


Pékség este 6-kor még sütötte a pékárut 7-kor meg, ami nem fogyott kidobták, az ott dolgozó csaj nagyon rendes volt, becsomagolta és úgy hozta ki minden este.

Szupermarketekben kerestek kisegítőt 5dollár/h a feladatunk a lejárat előtti élelmiszerek leszedése a polcokról, ami 30 nap múlva lejár kuka! Csipsz, csoki, üdítő részlegen voltam heti 4 órát.

Éttermekben utolsó 30 percben 1 dollárért kap az ember 4-5 adagot, így spóroltak a kukadíjon, rohadtul lenézik az emberek, aki így vásárol, a vicc az egészben, hogy előtte összesen 1 magyarral találkoztam, itt viszont vagy 30-al kapásból :)

2019. nov. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Én már évek óta black friday-kor veszem meg az éves mosogatógép tabletta mennyiséget, idén különösen jó ára volt, és még a sót is leakciózták hozzá. (edigital, bár nem reklámozni akarom)

Műszaki cikkeket nem nagyon szoktam követni, abból nagyon ritkán kell valami is, ha nem igen, akkor úgyis körbejárom a témát, mielőtt veszek valamit.

2019. nov. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű Amerikában nincs haszon ilyenkor... A beragadt árukészlet szórják ki, amik év közben nem mentek. Így ha bukoval is eladja, nem az van hogy teljes bukó... Ennyi a varázslat. Itthon a kereskedők meg inkább magára rohaszthja az árukészlet, minthogy inkább tuladjon rajta.
2019. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tavalyi dolgokat adjak el ilyenkor olcsobban. Tudjak hogy az emberek ezen a napon mennek "deal"t keresni es jo alkalom arra hogy akcios dolgokat elpasszoljak.

Nem minden akcios.

Lehet hogy a TV-n nincs haszon mert le volt akciozva de a vasarlo vett meg mast is amin nem volt akcio vagy csak valami minimalis pl 5%.

En dolgoztam boltban tavaly Black Fridaykor. Megallas nelkul jottek az emberek, mar reggel az ajtoban alltak paran es aznap minden dolgozo be volt osztva munkara, nem kapott senki sem szabadnapot aznapra.

Nem volt minden leakciozva es nem csak az akcios termekeket vittek az emberek.

Nem emlekszem mennyi volt az aznapi bevetel de biztos hogy aznap volt az ev legmagasabb napi bevetele.

2019. nov. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ahol 50% kedvezmenyt tudnak valamire adni, tehat ilyen merteku az arres, ugy a teljes ara az atbaszas es ugy az egesz!
2019. nov. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!