Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik hivatalosan olyan,...

Létezik hivatalosan olyan, hogy csoportos felmondás?

Figyelt kérdés
Tegnapi nappal felmondtam a munkahelyemen. Eddigi tudomásom szerint a felmondási idő úgy működik, hogy 2 héttel rendelkezik a munkáltató és két héttel a munkavállaló, és ez alapján dől el, hogy mennyi időt kell még ledolgozni a felmondást követően. A boltvezetők is pontosan így mondták, és megegyeztünk velük, hogy december 31-ig fog tartani a munkaviszonyuk. Azért a többes szám, mert hárman mondtunk fel egyazon napon. Elküldték a cégvezetőségnek a felmondási levelünket, akik azt a választ adták, hogy ez csoportos felmondásnak számít, és kötelesek vagyunk egy hónapig itt maradni. Amit érdemes még hozzátenni a sztorihoz, hogy ez egy nagyobb műszaki üzlet, ahol minden év februárjában megtartjuk az éves leltárt. Minden évben baromi nagy hiányok jönnek ki (többszázezer forintok), mert nincs a boltnak semmilyen hatékony biztonsági rendszere, kamerarendszere, vagy biztonsági őre. Ezt a cég úgy oldja meg, hogy a keletkezett hiányt levonják a dolgozók béréből. Mit ad isten, mikor meghallották, hogy december 5-i dátummal felmondtunk, akkor jött a válasz, hogy január 5-ig ott kell maradnunk, és január 5-re előre hozták az éves leltárt. A fizetésünket január 8-án utálják majd, így gondolom azért lesz az egész, hogy a decemberi fizunkból még levonhassanak egy jókora összeget. Ha van esetleg valaki, aki jártasabb a témában, fel tudna világosítani, hogy valóban létezik-e olyan törvény ami miatt egy hónapig kötelesek vagyunk ott maradni? Mert utána nézve nem találtam ilyet, csak olyasmit, hogy csoportos létszámcsökkentés a munkáltató részéről (amikor pl. egy gyár elbocsájt egyszerre sok embert).

2019. dec. 6. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha te mondtál fel, akkor a felmondási időt - egyéb megállapodás hiányában - le kell tölteni. Ez akkor is így van, ha egyedül te mondasz fel és akkor is, ha minden munkavállaló egyszerre.


Azzal kevered, hogy ha a cég mond fel neked, akkor a felmondási idő felére fel kell mentenie a munkavégzés alól.


Olyan nincs, hogy a munkavállaló dönt a feléről. Közös megegyezés esetén meg lehet állapodni amiben akartok és Mt szerint rendben van.


Szóval dec 5 felmondás esetén január 4. lesz az utolsó napod,ha normál 30 napos felmondási időd van és ezt le is kell dolgozni.


Annak pedig nincs akadálya, hogy előrébb hozzák a leltárt. A szerződésedet kell mégnézni miért tartozol anyagi felelősséggel és milyen mértékben.

2019. dec. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, így már világosabb. Próbálok még pontosabban beszélni erről a főnökkel majd, de így már kicsit érthetőbb. Köszönöm a válaszod!
2019. dec. 6. 11:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.


Ha a szerződésben hosszabb felmondási idő nem szerepel, akkor az MT szerint DOLGOZÓI FELMONDÁS ESETÉN 30 nap a felmondási idő.

A felmondási idő a felmondás közlését (átadását) követő napon indul el. Ha 5-én felmondtál (átadtad az írásos felmondást a munkáltatónak), akkor 6-án indul a 30 nap felmondási időd.

Dolgozói felmondás esetén nem köteles a munkáltató felmenteni a munkavégzés alól. Az csak akkor kötelező, ha a munkáltató mond fel Neked. Munkáltatói felmondás esetén az alap 30 napos felmondási idő ráadásul a munkáltatónál eltöltött munkaviszony hosszával arányosan növekszik. Tehát akár több hónap is lehet, ha nagyon régóta ott vagy munkaviszonyban megszakítás nélkül.

2019. dec. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!