Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A gyerekkori nevelés miatt...

A gyerekkori nevelés miatt nem merek költeni?

Figyelt kérdés

Amíg kicsi voltam mindig azt hallottam a szüleimtől , hogy hülyeségre ne költsek, gyűjtsem a pénzt és csak értelmes dolgokra költsek. Azt hittem idővel , majd kinövöm. Viszont az utóbbi években azt vettem észre magamon , hogy mindent sajnálok magamtól. Évente talán egyszer szoktam valami nagyobb dologgal meglepni magamat de azt is nagy lelkiismeret furdalások követik. Jelenleg ott tartok, hogy kinéztem magamnak egy szép nagy tévét, lecserélném a meglévőt igaz működik az is de átraknám máshova. De bennem van megint az az érzés, hogy minek, ha már van eleve egy tévém minek kell egy újabb. Már négyszer jártam abba az üzletbe hogy végre megvegyem de végül mindig üres kézzel távoztam a kasszától.


Hogy lehetne ezt megszüntetni? Rendkívül kellemetlen számomra ez az érzés.


2019. dec. 11. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell megtalálni a számodra megfelelő pontot a puritánság és az ész nélküli költekezés között. Lehet, hogy tényleg nincs szükséged arra a tévére. Ha viszont egyébként tényleg nagyon keveset költesz, és gyakran nézel filmeket, akkor nyugodtan vedd meg!
2019. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg ésszel csinálni. Ha van 6 havi megélhetést biztosító vésztartalékod. Gyűjtesz hosszútávú dolgokra, mint a nyugdíj, akkor kell "játékpénzt" is képezned, amit szórakozásra költesz. Itt te döntöd el az arányokat és, hogy ezt a pénzt mire fordítod, lehet műszaki cikk, ruhák, utazás, étterem vagy színház. Ne keverd össze a szükségletet és az igényt! Lehet, hogy tényleg nincs szükséged arra a tévére, de lehet, hogy csak kell egy jó költségvetés, hogy megnyugodj és megvedd, amire szükséged van.
2019. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!