Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor küldhetik el nekem a...

Tasi Gergo kérdése:

Mikor küldhetik el nekem a csomagom a Nemzetközi Posta Kicserélő központból?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy e-cigit Kínából ami 86$ volt. Kell majd vámot fizetnem, ha igen mennyi lesz?Mikor kell be fizetnem azt és hol? Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget! Illetve mit tehetnék, hogy minél harabb ide jusson a csomagom?

#kicserélő üzem
2019. dec. 12. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan nem emlékszem mennyi a vám Kínából, de pár %, nem tétel. Ami fájni fog az a 27% magyar ÁFA, ugyanis azt is ki fogják szabni rá. A vám és az ÁFA együtt kb. 30% lesz. A további rossz hír hogy arra az összegre fogják számolni amit te fizettél, tehát a postaköltségre is, nem csak a termék árára.

Fogsz majd kapni egy megkeresést a Postától, hogy megbizod-e őket hogy állítsák vám elé a küldeményedet, vagy mást akarsz megbízni vele. Természetesen nem ingyen dolgoznak, olyan 2-3 ezer forintot fognak felszámolni érte.

Ha minden tisztázódott és átment a vámon az áru, akkor utánvéttel fizetheted az összes keletkezett költséget, vámot ÁFA-t és a posta eljárási díját. Mikor majd átveszed a csomagot, akkor kell fizetni.

Az egész hercehurca átfutási idejére semmi ráhatásod nincs, a maga útján megy, nem tudod gyorsítani. Legfeljebb azzal hogy mikor tőled kérnek nyilatkozatokat, azt hamar teljesíted, hogy legalább miattad ne álljon az ügy.

2019. dec. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ! 😊
2019. dec. 13. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!