Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Becsaptak 2,6 millio forinttal...

Becsaptak 2,6 millio forinttal minket. Mik a kilatasok?

Figyelt kérdés

Banki atutalas volt pentek delutan, 2,6 millio ft. Masnapra es azota sem veszik fel a telefont,elerhetetlen a szam, valoszinu kicsereltek a SIM kartyat.

A cim, amit megadtak,nem lakik ott ilyen nevezetu ember, mara volt megbeszelve talalkozo, de mivel nem tudtuk elerni oket, igy bizonytalan volt az egesz.

A banki atutalason kivul es a hirdetesukon kivul(Ami meg mindig aktiv) nincs mas bizonyitekom.

Holnap megyunk a rendorsegre feljelentest tenni, illetve a bank fele mar jeleztuk a dolgot.

Szerintetek mire szamithatunk? Van ra esely, hogy visszakapjuk ezt az osszeget?

Koszonom!


2019. dec. 15. 13:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Milyen szerződést írtatok?
2019. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nincs szerzodes.

Nagy marhasag volt,tudom. A ferjem rendezte az egeszet.

Egy traktorrol volt szo, amirol latott egy hirdetest,ugye jo aron volt.

Felhivta oket, mondtak, hogy azert ilyen olcso,(egyebkent 3.3 millio korul volt fent, de ugy beszeltek meg, a tobbit majd rendezik kp-ban). Szoval azert ilyen olcso, mert gyorsan szeretnenek tul adni rajta, aki kapja marja elven. Mondta a ferjem, hogy oke, o vasarnap tud erte menni. Altalaban foglalot szokott kuldeni a ferjem(nem ez az elso ilyen jellegu vasarlasa), de most valahogy rabeszeltek, hogy utalja el ezt a 2,6 milliot at es a tobbit majd kp-ban rendezik.

Hat, o atutalta es mar aznap delutan nem erte el oket.

Ketten voltak amugy, az egyik egy apanak adta ki magat, a masik a fianak.

Allitolag azt mondtak, hogy az apanak pentek delutan mutetje lesz, mert beteg es addig majd a fia rendezi a telefonjat, valami ilyesmi, sajnos nem hallottam, mert en ezutan nem engedtem volna, hogy atutaljon barmit is,tipikus sajnaltato szoveg utak, ami bevalt taktika a csaloknal...

2019. dec. 15. 13:32
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Vetítés
2019. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

A férjed szellemileg visszamaradott?

Nem bántásból kérdezem.

2019. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem :D

Kulfoldi, ha szamit valamit. De jol beszel magyarul,okos ember,mar magyar allampolgar. Sosem volt meg pelda ra, hogy becsapjak ilyen modon.

Illetve par honapja volt egy olyanra pelda, hogy rendelt egy kulfoldi oldalrol kb 50 ezer ft ertekben. Kiderult, hogy csalok, az aru nem jott, bement a bankba panaszt tenni es visszautaltak neki azt az osszeget, nagyjabol 2 heten belul.

O meg van rola gyozodve, hogy ez most is igy lesz.

En mar nem tudom mit gondoljak..

2019. dec. 15. 13:51
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Rendőségi feljeletés. Mivel nagy összegről van szó, a rendőrség megkezdni majd a vóhivatalos nyomozást ami lehet pár hát alatt megoldodik vagy soha nem oldódik meg. Pénzt csak akkor kapjátok vissza, ha a tettesek megvannak.

Bankba mindenképpen menjetek be hétfőn már nyitáskor, és intézzétek el, hogyha még nem utalták át, akkor gyorsan zárolják az utalást.

2019. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Feljelentést mindenképp tenni kell! A bankot is meg lehet próbálni, de az nem tudom, mennyire szokott beválni, nekem nincs hasonló tapasztalatom.


(Csak zárójeles megjegyzés: ezután nem szívesen bíznék ennyi pénzt a férjemre. Ez a dolog már az elejétől fogva bűzlött.)

2019. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
45%
Egyikőtök a bankba menjen nyitás előtt . Hírdetést le kell fotózni az email sms váltást és ezzel feljelenteni őket .
2019. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Azt nem mondom, hogy bölcs dolog volt így intézni ezt az ügyet, de az hogy valakit nem érsz el 1-2 napig, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy átvertek.


Ha mégis ez történt, akkor a banktól nem fogjátok visszakapni a pénzt ha az átutalás már teljesült.

2019. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Én is osztom az utolsó véleményét.

Még semmi sem derült ki.

Mi van, ha tényleg igaz volt a műtét, és most a családnak kisebb gondja is nagyobb a traktornál?

Ha tényleg olyan jó ár ez egy traktorért (nem értek hozzá), akkor állandóan csöng az a telefon, és ha az apám életéről lenne szó, nyilván én sem akarnék idegenekkel alkudozni.


A másik: bár nem értétek el őket, de cím biztos volt megbeszélve. Vasárnap meg ma van. Odamentetek egyáltalán?


A bankba én is bemennék.

A péntek délutáni utalásnál még van rá esély, hogy vissza tudják vonni.

Nyitásra, 8-ra odamentek, addig az átutalás sem teljesül.

Mondjuk az sem mindegy, hogy a délután az 1 órát vagy 5 órát jelent-e pénteken.

Amúgy ha teljesült, akkor is vissza lehet vonni, bankok között.

De tényleg odamennék nyitásra, az a biztos.

Ha meg a kórház is igaz, és létezik is a traktor, akkor amint felveszik a telefont, meg lehet kötni az üzletet.


Mondjuk nekem fura, hogy látatlanba vesz az ember több milliós járművet.

Mi is használt kocsit vettünk, és csak ilyen 300-400 ezer körüli összegért, mert ennyink volt rá. De rengeteg hirdetést megnéztünk, és mindig személyesen derült ki, hogy olyan szögből van fotózva, hogy a hiba ne látszódjon, meg beindítás után olyan hangot adott ki a motor, hogy inkább el se indultunk vele. Eszembe nem jutott volna még 300 ezret sem kiadni úgy, hogy nem néztük meg.

2019. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!