Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bejelentés után mikor jelenthe...

Bejelentés után mikor jelenthetnek ki leghamarabb?

Figyelt kérdés
Nos adott egy bejelentési időpont pl most legyen jövőhéten bármelyik nap (pl hétfő 23-a) munkábaállás is az lenne. 24-én kijelenthetnek-e. Azaz másnap. Bármilyen okból kifolyólag megszűnne 1 nap alatt a munka lehetősége. (Nem a munkáltató felől.) Szóval hétfőn bejelentés 23, kedd kijelentés 25. Lehetseges-e. Van-e valami hátrányom ebből. Igazából egy régi munkáltatóhoz tévedtem vissza akik annó lehúztak 1 havi béremmel, mert hirtelen eltűnt a cég és nem fizettek ki. Most meg másik névvel hozzájuk keveredtem. Be vagyok ma már jelentve és holnap kellene mennem, de nem fogok megint ingyen dolgozni. Verhetnek rám valami költséget emiatt a bejelentés és egyböli kijelentés miatt?

2019. dec. 20. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha ki van kötve a próbaidő a szerződésben, akkor bármelyik fél azonnal felmondhat a próbaidő alatt. Nem, ebből nem származhat hátrányod.
2019. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerzodes meg nincs, mert postan fogjak kuldeni, csak ma mondta a fonok hogy akkor ma be fog jelenteni. Bocsi de nem nagyon vagyok benne a temaban
2019. dec. 20. 10:42
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Nos, könnyen lehet, hogy egyszerűsített foglalkoztatásban (napi bejelentés) akar alkalmazni- ez főleg így karácsony környékén igencsak népszerű a munkáltatók körében.

Ha így alkalmaz, akkor viszont igen, követelhet Tőled pénzt - mégpedig a napi bejelntés munkáltató által fizetendő 1.000 ft-ját (mivel nem tud róla, hogy nem mész holnap, így nem tudja visszamondani a bejelentést.)

2019. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Amúgy ez a mondatod mit akar jelenteni?

"Most meg másik névvel hozzájuk keveredtem"


Miért mentél hozzájuk, ha már az első nap nem akarsz menni dolgozni?

Miért nem mondod meg nekik becsületesen, hogy azért nem mész, mert tartoznak 1 havi munkabéreddel?

2019. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
És azt nem mondta, hogy óhajt foglalkoztatni? Alkalmival vagy állandóan? Hívd fel, hogy tartoznak még 1 havi béreddel (tudod bizonyítani?) és nem óhajtasz náluk dolgozni. Még aznap ki is jelenthet.
2019. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Masik nev azt jelenti hogy mas a cegnev. Ez egy vagyonori ceg. Sajnos ebben a szakmaban sok az olyan ceg akik megszedik magukat penzzel, aztan lelepnek es tobb szaz embert csesznek at penzzel ugy h nem fizetik ki. Es en most nem tudtam hogy ez az a ceg, csak megtudtam a fovallalkozo nevet es igy lepnem kell. Becsuletessegrol nem nekem kell papolni
2019. dec. 20. 11:14
 7/10 A kérdező kommentje:
3-as meg szerzodest nem irtam ala. Amugy meg az a par ezer forint nem vag foldhoz, mert ha holnap nem megyek nyilvan a tobbi napra nem ir be. Ha beir utolag az csalas.
2019. dec. 20. 11:15
 8/10 A kérdező kommentje:
4# Mert az első találkozás tegnapelőtt volt, és ma kaptam az infót, hogy ki a fejes (fő fejes) Mert a munka jó lenne, és tetszett is tegnapelőtt. Ma meg már tudom hogy ki van emögött, ezért.
2019. dec. 20. 11:18
 9/10 A kérdező kommentje:
#5 Gondolom állandóra gondolt, de mondom. Nem ő!! Hanem a fővállalkozó. Vagyonőri cégeknél van egy fő és alvállalkozó. És és az alvállalkozóval találkoztam csak, őt nem ismerem csak a fővállalkozót. Ha a fő nem fizet, cseszheti az alvállalkozó, ő sem tud önhibáján kívül fizetni, ez nem is az ő sara. Bizonyítékom nincs, de ha megtörtént, akkor tudom. Nem is akarom követelni, nem erről van szó, ezt már akkor tudtam hogy veszett ügy. Csak nem akarok MEGINT úgy járni, inkább megelőzném. Szóval a lényeg. Ha ma bejelent (tegyük fel állandó) és még nincs szerződés, mert postai úton fogják küldeni, kb jövőhéten jönne meg. Szóval nincs aláírva semmi, csak egy adatlap. Akkor mi a helyzet?
2019. dec. 20. 11:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán nem mész dolgozni. Nincs róla semmilyen papír, nincs kötelezettséged. Meggondoltad magad kész. Mi is jelentettünk be embert, aztán cseszett megjelenni az első napján, de még nem is szólt, azonnal ki is jelentettük. Papírmunka az egész.
2019. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!