Fel jelenthetnek?

Figyelt kérdés

Idén tvasztólegy vállalkozó barátom megkért hogy segitsek neki munkákat szerezni útépités, illetve kisebb nagyon aszfaltozási munkákkal kapcsolatban,


Készitettem egy weboldalt,

És az email címét szétküldtem több ezer cégnek és önkormányzatnak,

És ha bejön egy munka akkor 10%-ot kapok,


Na ugye elég jol sikerült az idei szezon, mivel sikerült több munkát is találnom, és majdnem 2 milliót összehoznom,


Igen ám de szemet szurt pár embernek hogy honnan lett enyi pénzem, pedig nem vettem egy hude komoly autot 800 ezerér vettem egy 2005-ös vectrát,

Kérdezték is hogy minimélbérből hogy telik rá, hát mondom spóroltam össze meg kisegitettek a nagyszüleim,

Van egy pár rossz akaróm sajnos félek hogy rám küldik az apeh-ot , barátomnak beszéltem erről ő azt mondta bejelent a cégéhez és felvesz hivatalosan mint üzletkötő, de a munkahelyemet sem akarom otthagyni mivel ez csak tavasztól őszig van szezon ilyesféle aszfalt munkákra, nem tudom mit tegyek, ott hagyam a munkám ? Ugye keresnék még évej alatt sem ennyit...

Vagy ne foglalkozzak a rosszakarókkal ? Nem lehet belőle semmi bajom?



2018. szept. 29. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Milyen jellegű az állásod, a munkád? Tudsz esetleg a barátoddal mellékállásként szerződést kötni? Ha a főfoglalkozású munkaadód nem tiltja, ez egy megoldás lehet.
2018. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen kötsz egy megbízási szerződést a barátoddal, amelyben leírjátok, hogy Ő megbíz Téged az x munkájának a marketingezésével, honlapkészítéssel, stb.

Egy dolog a fontos és akkor nem lesz belőle bajod: ha mindez tényleg idén történt és nem tavaly, akkor a 2019-es adóbevallásnál ezt szépen leadózod (arra félre kéne tenni pénzt) és akkor nem köthet bele senki semmibe.

Mivel van főállásod - és azt tényleg ne hagyd ott - ezért így megoldható.

2018. szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2018. szept. 30. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!