Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Követelhet pénzt / levonhat a...

Követelhet pénzt / levonhat a fizetésből ezért a főnök? (Szálloda)

Figyelt kérdés

Szállodai recepción dolgozom, remélhetőleg már nem sokáig.

Főnök beszólt (övé a hotel), hogy ha a vendég minibár fogyasztás rendezése nélkül távozik, nekem kell kifizetni, vagy ha elrontok a számlán akár egy betűt, és a vendég nem fizet, akkor is. Vagy ha kiszalad a hátsó kapun csomaggal, és meglóg, akkor is, mert miért nem vettem észre.

Nyilván eleve nem is tudnám kifizetni, tehát gyakorlatilag lehet, hogy fizu nélkül távoznék?

Ezt megcsinálhatja?

Én mindenesetre úgy érzem, hogy vékony nőként nem állhatok eléjük, mint egy jól fejlett maszek szekus, hogy adják már ide a pénzt.

Nyilván hagyni fogom ezt a helyet, amilyen gyorsan találok új melót, de addig is ha véletlen ilyen történne, mit csináljak?



2019. dec. 23. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen ha hibázik a dolgozó, ő fizeti a kárt is ki.

Ha te nem számolod fel a minibárban fogyasztott italokat, Az bizony a te hibád. Ha a vendég fizetésnélkül távozik, vagy hátul a vészkijáraton meglóg, az elvileg nem a te hibád, mert azt a főnök utóéag is betudja hajtani a fizetésnélküli vendégen. Nem hiába kérik el a személyit/ útélevelet minden vendégtől még a szobafoglalás előtt.

2019. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valamelyest egyetértek, hogy van felelősségem, a minibáros cuccal csak az a baj, hogy kb. önbevallásos alapon megy a távozáskor, nem megyek fel csekkolni, az majd akkor lesz ellenőrizve, ha a takarító megy takarítani.

És ennyi erővel nyugodtan bevasalhatja utólag is a minibárt.

Most már értem, miért nem vállalja el senki ezt a melót, szerintem én is megyek vissza takarítani, pénzben is jobb bőven.

2019. dec. 23. 10:35
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Legálisan nem, de úgyis megoldja, te meg tűröd majd
2019. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Dehogy tűröm.

Szerencsére lesz egy pár alternatívám jövő évtől.

2019. dec. 23. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sokszor megek szállodába, és mindig előre ki kell fizetnem a szoba árát-

A minimbárt meg olda meg úgy, ahogy az egyik szállodában láttam. A recepciós kérdezte az előttem álló vendéget, hogy a minibárból milyen italt fogyasztott. Mondott 3 féle kis italt. A hölgy felírta egy papírra, majd közölte a vendéggel, hogy 2 perc türelmet kér- Majd elment. Nem is volt távol 2 percnél többet. Kiderült, hogy ő mindig bemegy a szobába, és leellenőrzni a minibárt. A vendég mindig vár.

2019. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mennék olyan szállodába, ahol 2 sörön sz@arfacsariskodnak!

Gratis

Kostenlos

2019. dec. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 5. válaszolóval!


Minden munkakörhöz tartozik egy munkaköri leírás.

Abban van a feladat felsorolva, a kötelezettséged és a jogaid is.

Azért, hogy a vendég meglép fizetés nélkül, nem tehetsz, ezt hivatalosan nem hajthatja be Rajtad. A minibár kérdést pedig tényleg úgy old meg, ahogy az 5. válaszoló írta, teljesen normális, nem kellemetlen és Te is védve vagy.

2019. dec. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!