Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek már hogy...

Ti is észrevettétek már hogy ebben az országban akkor lehet elfogadható módon élni a fizetésből ha legalább van 1 tehermentes lakásod, tehát nem kell albit fizetned?

Figyelt kérdés
Csakhogy fiatalként honnan legyen lakásom ha nem vett nekem apám meg anyám, nem örököltem?
2019. okt. 12. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Tesóm havi 6-800 körül keres, én 1,2-1,3 millió között. Nem, nem ismerünk senkit, a szüleink közalkalmazottak és nincs tehermentes lakásunk.

Annyi, hogy tudunk angolul és kihasználjuk a tehetségünket, plusz az internet által nyújtott előnyöket. Ő artist, én szoftverfejlesztő vagyok. Egyikünknek sincs "szakirányú végzettsége".

Viszonylagos szegénységben nőttünk fel, semmit nem toltak alánk. Innentől viszont rohadtul nem tudom sajnálni azokat, akik szegénységben élnek és panaszkodnak. Rengeteg lehetőség van kitörni, nyugati béreket keresni, akár itthonról is. Hogy neked azzal megy az életed, hogy egy pár téma körül forognak a mániákus gondolataid és egy anonim oldalon gyártod a szánalmasabbnál szánalmasabb kérdéseket ezekkel kapcsolatban, az a te gondod.

Szarul élsz, mert ezt érdemled. Lehet lepontozni.

2019. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Visszamész az időgéppel és megmondod nekik, hogy vegyenek.
2019. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes első, mert nekem még 200 at se adnak a munkámért, nettó. Pedig keményen kell dolgoznom.


Szobát tudok belőle bérelni mint egy kollégista.

2019. okt. 12. 19:13
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy sokaknak. Sok évi munka, másodállás. Fiatalon még jobban megy.
2019. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Igen Balázs észre vettük, de a mindennapos hisztikétől semmi nem fog változni.
2019. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként régebbi kérdéseidben még azt hazudtad hogy 200 nettó alatt nem mész el dolgozni. Aztán csak rá fanyalodtál?
2019. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem vettem észre.

Képezni kell magad, hogy olyan szakmád és tudásod legyen, amiért többet fizet a munkáltató

2019. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem igaz. Normális fizetés kell.. kb 1 millió és akkor nem érdekel senkit se, hogy 250e-et fizet ki a lakbérre mert a maradék 750e-ből idehaza nagyon is jól lehet élni.


Amúgy nem keményen kell dolgozni és nem sokat, mivel erre már léteznek robotok. Olyan munkát kell csinálni, amit a robotok nem tudnak hatékonyan elvégezni.


Alja munkákra, amire még manapság is túljelentkezés van (elég hozzá a 8 általános vagy sima érettségi) ne is csodálkozz, hogy csak 200e-et adnak.

2019. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
1es azért mert az átlag feletti a fizetésetek már egyből nagyképűnek és lenézőnek kell lenni azokkal, akiknek alacsonyabb? Mert mindenki akinek átlagos vagy az alatti a fizetése az lusta és hülye és simán kereshetne 1 milliót is ha akarna? Ha valaki megtanul angolul és elvégez egy egyetemet, attól még nem fog 1 milliót keresni. Gondolom ti se annyival kezdtétek. Aki olyan lúzer, hogy tanárnak tanul és valószínúleg értelmesebb mint te, vagy egészségügyben akar segíteni embereknek mert több empátiája van mint neked, vagy egyszerűen szakmát tanult mert a szülei nem engedhették meg, hogy egyetemre járjon 4-5-6 évig és alkalmazottként nem keres 1 milliót az már mind hülye és le lehet nézni? De amikor javítani kell valamit a lakásodban, vagy taníttatni kell a gyerekedet (ha lesz valaha ilyen nagyképűen), esetleg kórházba kerülsz, akkor ezeket az embereket is lenézed és így fogsz velük viselkedni, ahogy a kérdezővel?
2019. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó: Nem lenézte a kérdezőt, csak azt akarod benne látni. Olvasgasd még el párszor, amit írt, mert neki van igaza (mellesleg a tanári szakot a legkönnyebb elvégezni, nálunk speciel csak a h.lyék mentek arra, mikor még nem volt osztatlan, csak úgy megsúgom)
2019. okt. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!