Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék spórolni (különk...

Hogyan tudnék spórolni (különköltözés)?

Figyelt kérdés

Jövőre különköltözöm a szüleimtől albérletbe, igaz van félretett pénzem, de ahhoz nem igazán szeretnék hozzányúlni.


A fizetésem átlagos, havi 220-250 ezer között van.


Még nem néztem albérletet, de olyan 90-100 ezer forint körül lesz a bérleti díj + rezsi. Nyilván ezek ilyen kicsi lakások (40 m2 alatti), mekkora rezsi a jellemző általában rájuk, vagy fix rezsit kell fizetnem, vagy ahogy megállapodunk? Jó lenne tényleges fogyasztás után...


Nem tudom ennyiből kilehet -e jönni egy hónapban, nincsenek nagy igényeim egyébként.


Köszönöm.


2019. dec. 27. 16:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Egyedül kibérelni egy egész lakást luxus.

A rezsit fogyasztás alapján kell fizetni, sok múlik azon, milyen a lakás szigetelése, fűtése. Ha szar a szigetelés és konvektoros a fűtés, egy 40nm lakásban akár 40ezer is lehet a havi gázszámla.


Mindent összevetve ki lehet jönni ennyiből, csak akkor semmit nem fogsz tudni félretenni.

2019. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Akkor mit ajánlasz? Nem fogok osztozni senkivel sem!


Már 25 éves vagyok, ideje különköltöznöm, nem?

2019. dec. 27. 16:39
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen az, mikor a csóró menőzni akar, de nem teheti meg. Költözz akkor egyedül, de ne csodálkozz, ha sosem jutsz egyről a kettőre. 40 nm egy egyedül elő embernek? Mi 34 nm-es lakast vettunk és bőven elférünk benne ketten. Minek flancolnánk, ha nem engedhetjük meg magunknak
2019. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Te félreértelmezted a kérdést!


Egy 25 m2 kis lyuk is bőven elég lenne nekem, sőt leginkább annak örülnék, csak annak az esélye hogy találjak ilyen kisebbet, nagyon kevés! Már hónapok óta nézem a hirdetéseket, de még sosem láttam erre felé, még 30 km-es körzetem belül sem!

2019. dec. 27. 16:54
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem sajnálod a fizetésed felét lakhatásra költeni? A lakbéren, rezsin, kaján felül szinte semmid nem maradna...


Vagy csak szobát bérelj ki vagy maradj otthon és majd ha lesz barátnőd, akkor költözz össze vele.

2019. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Miért sajnálnám?


Itthon már nem igazán érzem jól magamat, nehéz elviselni a szüleimet/testvéreimet.

2019. dec. 27. 17:09
 7/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem félre. A párommal 5 év után költöztünk saját lakásba, addig végig albérletbe laktunk, másokkal együtt. Egyetemre jartunk, mellette dolgoztunk, csak így tudtunk felrerakni pénzt, hogy nem egész albit fizettünk. Aki hisztiből inkább egyedül lakik, csak hogy kelljen "osztoznia" egy kib.szott fürdőszobán és konyhán és ezért semmi pénze nem marad, az szerintem meg is érdemli. Egyedül soha az életbe.nem költöznek be egy albérletbe, pláne, hogy 8 órát dolgozom naponta, 8-at alszok, 2-et az utazásra, bevasarlásra, sportra stb-re töltök, abban a maradék 6 óráért meg biztos pazarolnám el.a pénzem
2019. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Vagy szobát bérelj, vagy várd meg otthon, amíg lesz egy párod, akivel összeköltözhetsz.


Első

2019. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Csak azt nem veszed figyelembe, hogy különbözőek vagyunk!


Én nagyon-nagyon introvertált vagyok, és nem tudok megtűrni más embereket magam mellett, maximum akkor, ha legjobb barátom lenne, de nincsenek legjobb barátaim.

2019. dec. 27. 17:26
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
Az vagy, amit bebeszélsz magadnak. Attól, hogy vki szeret emberek között lenni, szórakozni, nem jelenti azt, hogy otthon is ezt akarja csinálni. Speciel engem minden zaj zavar az is ha beszélnek, ha esznek, ha fürdenek, minden, mégis elvoltam a saját kis szobámba
2019. dec. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!