Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kerül 20-szorosába...

Miért kerül 20-szorosába Magyarországról USA-ba postázni valamit, mint USA-ból Magyarországra?

Figyelt kérdés
Ma már korábban érdeklődtem itt arról hogy DHL-lel mennyi a csomagszállítás USA-ba, eleinte azt hittem eltévedtem mikor a 21 ezer Ft feletti árat olvastam, de kiderült hogy tényleg ennyivel húzzák le az embert, ami alapból is nonszensz lenne, de úgy pláne, hogy ugyanezen az útvonalon visszafelé (tehát USA-ból itthonra) meg fillérekbe kerül csak ugyanezen szolgáltatóval a kiszállítás. Ugyanis számtalan alkalommal rendeltem már több amerikai cégtől is eBay-en keresztül játékfigurákat, aminek darabja volt kb. 2000 Ft meg a szállítás is 2000 körül, azaz összesen 4000 Ft volt mindenestül nekem Amerikából az a figura. Ami eleve kb. a bolti ára, tehát ha a cég ami eladja minimálisat is nyerni akar rajta, akkor nem lehet több a tényleges postaköltség párszáz forintnál. És ezek megbízható cégek, eredeti terméket árulnak, több tízezer, százezer pozitív értékelésük van, tehát nem valami csalók vagy ilyesmi, gondolom nem az a céljuk hogy darabonként 20.000 veszteséget termeljenek az eladott termékeik. Márpedig én 4000-ért vettem kb. a játékokat, mindennel együtt, és mind megjött, mind eredeti, mind annyi volt amennyi. Ebből következik hogy biztosan nem lehet több párszáz forintnál az USA-ból postázás, itthonról meg 22 ezer ugyanoda? Ez mi a fene? De még a posta is 13 ezernél kezdi a nemzetközi csomagküldeményeket, ez hogy van így?

2020. jan. 2. 14:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja még még elfelejtettem, hogy a termékek nem is valami nagy ömlesztett csomagban jöttek ahonnét elosztják őket, hanem külön névre szóló kis egyéni csomagban, helyből az USA-ból (tehát nem valami itthoni vagy európai raktárukból). És ők is DHL eCommerce-szel postáznak mindig.
2020. jan. 2. 14:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az usában nincs áfa, itt meg 27%. Ennyit máris levonhatsz. Itt egy dolgozó bére majdnem ugyan annyi a cégnek. Odakint nem tudom mi a helyzet, de van egy olyan érzésem, hogy közel nem kerül ennyibe egy ember foglalkoztatása. Aztán pont a magas áfa és egyéb adók miatt az üzemanyag, az autók, egyéb költségek is magasabbak.
2020. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz, igaz amit írsz de ez akkor sem jön ki. Ha feltételezzük hogy legyen 1000 Ft a postaköltség onnét ide (már levezettem miért nem lehet több, már így is erősen nullába jönne ki az eladó cég nyeresége, több egész biztos nem lehet), akkor az ÁFA-val ugyanez itthonról 1270 Ft lenne. Az hogy mennyi a benzin meg a többi az azért nem releváns, mert ha onnan küldik ide, akkor is ugyanazon az útvonalon jár végig az áru, csak fordított irányba, tehát ott is közlekedik, rakodva van stb. Magyarországon is. Marad amit említettél a dolgozók foglalkoztatása, de enyhén szólva kétlem hogy kb 16-szor annyiba kerülne itthon egy dolgozó mint az USA-ban, tehát a közel 22 ezer Ft sehogyan sem jön ki (és most azért az USA-val jövök mert onnan rendelek illetve oda is küldenék, de megnéztem és Kína is ugyanilyen értékekkel mozog pl.). Még egy 3-5 ezer közti értéket meg lehetne magyarázni, de a 22 ezret sehogyan sem, ez egyszerű rablás.
2020. jan. 2. 14:49
 4/11 anonim válasza:
0%
Kérdező,Magyarországtól mit vársz?Még nem szoktál hozzá hogy itt kupleráj van?
2020. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha napi többszáz/többezer csomagot küldenél DHL-lel a világ minden pontjára, akkor neked is más árakkal számolnának. Itthon is.
2020. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél küldeni?

Ha befér egy borítékba, akkor az annyira nem vészes, az óriási pufis borítékot adtam fel ajánlottan 3030 ft-ért a postán, a kicsi meg 1995 volt.

2020. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Borítékba sajnos nem fér bele, az egyik dimenziója nagyobb mint pár mm (10x6x8 centi kb. a csomag, kevesebb mint fél kiló).
2020. jan. 2. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Az egész mennyiségi kedvezmény kérdése. Aki felad havonta 1-2 ezer csomagot egész jó árat kap itthon is.

Gondolj bele, már a feladás helyén jelentősen csökken a költség, mert egy futár egyszerre vesz fel 100-200 csomagot.

2020. jan. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"megnéztem és Kína is ugyanilyen értékekkel mozog pl"


Kína esetében köztudott, hogy államilag támogatott a posta. Ezért lehet a filléres vackokat ingyen postával rendelni.

2020. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

USAban elek. Amit te irsz, az magyarazatot igenyel.

En mint egy atlagos maganszemely, bemegyek a helyi postara (USPS) es feladok anyukamnak vmi csomagot karacsonyra es a legkisebb dobozert fizetek minimum 30 dollart. De a kis dobozba kb. egy vastagabb konyv fer el. Ha valami normalis meretut akarok kuldeni az mar 50, 60, de volt mar 80 dollar is! Hajmereszto.

Ugyanakkor van egy amerikai szekhelyu ceg, akik eladnak ezt azt, nem is kell, hogy napi tobbezer darabot adjanak el, de mivel honapokra/evekre irjak ala a szerzodest a futarceggel, meg tudnak allapodni egy olyan osszegben, hogy nekem, ide, amerikai postacimre, INGYEN kihozzak a termeket. Neked, europai cimre meg kiszamlaznak nehany ezret.

Errol van szo.

Abszolut nem olcso a postai csomagkuldes maganszemelynek, sem itt, sem Magyarorszagon. Ahogyan cegeknek pedig igen nagyon valoszinu, hogy remek kedvezmenyeket tudnak adni, feladott mennyisegtol fuggoen.

2020. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!