Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Betegbiztosítással kapcsolatos...

Betegbiztosítással kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megnéztem ma a biztosítási jogviszonyomat az ügyfélkapun és visszamenőleg megnéztem az előző munkahelyeimet is.


2017 júniusában kezdtem egy helyen, ahol 2 hónapot húztam le és a bejelentésem megtörtént, de az ottani adatok szerint a kijelentésem nem. Legalábbis nem szerepel a kijelentésem dátuma.


Írtam egy üzenetet emiatt, de majd 30 nap múlva levélben értesítenek.


Létezik, hogy ahol nem szerepel a kilépés dátuma, oda még be vagyok jelentve?


Mert a többinél azonnal látszott amikor bejelentettek és amikor kijelentettek. Ennél meg csak a bejelentés dátuma van meg.


Hol tudok személyesen érdeklődni?


Köszönöm


2020. jan. 2. 14:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél. :) biztos, hogy nem találtam volna meg.


A táblázatot letöltöttem, de ugyanaz van ebben is, mint az Ügyfélkapu oldalán.

Nincs jogviszony vége csak jogviszony kezdete.


Csak akkor eszerint be vagyok jelentve, nem értem, hogy ez hogy nem tűnik fel senkinek...

2020. jan. 6. 10:31
 12/15 A kérdező kommentje:
A kilépőpapírokat azóta sem kaptam meg, de lehet akkor bemegyek a NAV-ba az adatokkal amiket tudok és rákérdezek, hogy akkor most hogy áll pl.a TB-m, mert nem szeretnék felhalmozni egy nagy tartozást.
2020. jan. 6. 10:33
 13/15 anonim ***** válasza:

Mielőtt bemégy a NAVhoz (ha van TEL-es ügyfélazonosítód, akkor telefonon keresztül is intézkedhetsz konkrét ügyekben, nem kell bemenned) kérd le a járulékadat kivonatodat is az adott évekre az EBEV-ben:

Szolgáltatások

Járulékadat kivonat

Új lekérdezés

kiválasztod az évet

kezdőből a januárt

záróból a decembert

és lekérdezed

Meglátod, hogy melyik hónapra ki (munkáltató) milyen kifizetésről szolgáltatott adatot rólad a NAVnak.

Ezt amúgy is érdemes lekérdezni, mert csak 5 év van fenn (2015-öt már nem lehet lekérdezni) és nyugdíj egyeztetésnél jól jöhet még.

Ha ezt megnézed, felkészültebben tudsz beszélni a NAV-val (látszik, hogy mióta nincs járulék fizetve utánad)

A türelmi időszakról ne feledkezz meg (munkaviszony vége után max.45 napig nem kell fizetned magad után)

2020. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Annyi még, hogy a havi kifizetésekről a bevallást a következő hónap 12-ig teszik meg és még van néhány nap átfutási idő, mire megjelenik a rendszerben.

A 2019 decemberi bérek majd január 20 körül lesznek elérhetőek, arra az időszakra azt írja majd, hogy nincs adat.

2020. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)


A NAV-os ügyintéző szerint ki tud jelenteni visszamenőleg is, ha most elfelejtett. Akkor viszont keletkezik hátralékom a járulékfizetésnél, amit be kell fizetnem.


Tehát nem a munkáltató sara ha elfelejt kijelenteni, hanem a dolgozóé. :D


Gondoltam megírom, hátha másoknak is hasznos lehet.

2020. jan. 23. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!