Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Én mint tartós beteg és...

Én mint tartós beteg és munkanélküli milyen támogatásokat igényelhetek meg? És hogy?

Figyelt kérdés

19 évesen glutén érzékeny vagyok és sajnos nem tudom hogy ilyenkor milyen egyéb segélyt/támogatás tudok meg igényelni és hogyan.


Szak orvosomtól kaptam nem lejáró tartós betegséget bizonyító adó kedvezményes papirt amiből kapom pl. egy állásnál az adó kedvezményt azt értem.


Azt is értem hogy ez biztosít utazási kedvezményt ami keretei belül hatosági sárga kártyát kaptam.


De viszont ezen kivűl mit igényelhetek ?


Ingyenes TB egézségügyi ellátást megigényelhetem és ha igen hogyan ?


Esetleg anyagi juttatást megigényelhetek és azt is hogyan ?


Egyébb info:-gyógyszert nem kell szednem

-ahogy irtam a bizonyitási papirral nincs gond

-a munkanélküli központal lassan ( már lehet meg is van) 1 éve együtműködök.


A segitséget a válaszokban előre is köszönöm!


2020. jan. 11. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel a gluténérzékenység nem olyan betegség, ami akadályoz a munkavállalásban, ráadásul nagyon sok embernek van nem hiszem, hogy több támogaás jár utána. Így is elég sok kedvezmény jár már miatta.

Szóval inkább keress munkát, ha egy éve munkanélküli vagy, akkor már kb bármit elvállal az ember, utána könnyebb váltani is.

2020. jan. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mikor a kérdést olvastam, azt hittem, valami súlyos testi fogyatékossággal élsz. A férjem is gluténérzékeny, 19 évesen például szállodában volt recepciós, és akkor még csak adókedvezmény se volt. Az adókedvezményen kívül nem jár más juttatás, hiszen ez a betegség nem akadályos meg szinte semmilyen munkában. Jó, ha hiperérzékeny vagy, ne menj el pékségbe dolgozni, de ezt leszámítva emiatt nem vagy munkaképtelen, így nem jár semmilyen támogatás.
2020. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!