Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nincsen a nagy vállalkoz...

Miért nincsen a nagy vállalkozóknak tanítványa?

Figyelt kérdés

Értem én ez alatt, hogy pl. egy Elon Musk-nak, vagy egy Warren Buffet-nek, Bill Gates, Jeff Bezos és így tovább.

Soha, sehol nem hallottam vagy olvastam volna róla, hogy ennek és ennek a nagy vállalkozónak a tanítványa, átvette volna XY-tól az üzletet.



2020. jan. 12. 14:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%
Kicsit úgy érzem mint mikor egy óvodással próbálod megértetni a világot, és mindenre egy "de miért?" el kérdez vissza... :D
2020. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
Aki ilyen körökben mozog és iyen magasra jut az általában szociopata, sok embert kell tönkretenni és kihasználni hozzá. Az ilyen ember meg nem tudja mi az a hála tehát egy fityinget se adna a "mentorának". Lásd pl. Soros vs Orbán ott is mi lett végül (bár nem alaptalanul, teszem hozzá)
2020. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
:DDDD Nem érnek rá. Azért nagyok, mert a belüket kidolgozzák. Nincs idejük (és türelmük sem) oktatni. Akkor nem itt tartanának, ahol.
2020. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Gondolom én, ha már ilyen magas szintre értél el, akkor már olyan dolgokban keresel kielégülést amit pénzért nem tudsz megvenni. Ilyen az, ha segíthetsz másoknak, engem boldoggá tenne a tudat, hogy tudtam segíteni egy vagy több embernek és lehet, hogy ezzel elültetek egy magot annak az embernek a fejében akinek segítettem, hogy majd, ha ő lesz hasonló pozícióban, akkor ő is tovább adja a tudását és remélhetőleg ez egy hullám lenne.

Nyilván ebbe is mint megannyi más dologban is ott van az, hogy ez mégsem így fog történni, de ha 10 emberből 2 tovább viszi ezt, akkor az a kettő már fog tudni segíteni megint 10-10 embernek, akik közül megint 2-2 tovább viszi, akik már 40 embernek tudnak segíteni és így tovább... Mi értelme van felhalmozni, akkor tapasztalatot és tudást, ha csak magaddal viszed a sírba.

Senki sem akar meghalni, de mindenki muszáj, de ezzel a lépéssel legalább az emléked tovább él, ami még a hátralévő életedben olyan kielégülést és örömet adhat, amit aligha találsz meg bármi másban.

2020. jan. 12. 17:54
 15/24 anonim ***** válasza:
Most már nem tudom eldönteni, hogy kamu a kérdés, vagy ilyen kibszott naiv a kérdező.
2020. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem kamu, próbálok elmélkedni, van a válasz adók között egyébként vállalkozó? Kíváncsi vagyok, hogy a vállalkozók miként gondolkodnak erről
2020. jan. 12. 18:05
 17/24 anonim ***** válasza:
Talán mert ezek nem egyszemélyes cégek, ezek az ikonikus alakok igazgatótáncsokon és egyéb szervezeteken keresztül irányítanak komplex cégcsoportokat. Az utódlás nem úgy megy ezen a szinten, hogy valaki lohol mögötte, mint egy pincsikutya és jegyzetel
2020. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ezeket az ikonikus arcokat is irányítja valaki, méghozzá a részvényesek. Úgy tűnik hogy ők az istenek a cégnél, de valójában felülvizsgálják és negyedévente elszámoltatják őket.

Ha elmennek nyugdíjba vagy meghalnak, a több száz jól kiválasztott munkatárs ugyanúgy ott lesz és végzi a munkáját.

2020. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A vállalkozó meg a tanítványa :D

Túl sok Star Wars-t néztél!

2020. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem láttam a Star Warst :D

Túl van hypeolva :D

2020. jan. 12. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!