Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bunkó futár, mert nyaralok,...

Bunkó futár, mert nyaralok, nem veszem át a csomagot? Tennétek panaszt?

Figyelt kérdés

Elutaztunk a családommal, nem is tartózkodom jelenleg Magyarországon. Már pénteken próbálták kivinni a rendelt csomagom (sima HM csomag), akkor utána módosítottam is, hogy nem kérem, a DPD oldala azt is mutatta, hogy visszairányítva a feladónak. Erre ma kapom az sms-t, hogy 9-10 között jön a futár. Felhívtam, hogy bocsi, elutaztam, 2 hétig nem is megyek a lakásba, szóval nem kérem a csomagot. Mert eddig mindig az volt, hogyha éppen nem voltam otthon, vagy iskolában voltam, hogy akkor baj lenne-e, ha visszaküldi és nem hozza ki másnap, mert neki ez plusz idő, meg a tárolás, stb. Szóval mondtam neki, hogy mégsem kérem, erre hogy de neki ezt oda kéne adnia és hogy akkor kérjem a csomagpontra a kiszállítást, leadja ott. De a csomagpontra hiába viszi, ott is csak 7 munkanapig tárolják, én pedig addig nem leszek a városban. Ráadásul vizsgaidőszak van, senki nincs nagyon ott, hogy most nekem ezért szaladgáljanak. És hogy másik címre nem tudom kérni? Mondtam megpróbálom. Felhívtam a DPD-t, ahol azt mondták, hogy mivel a csomagot elutasítottam korábban, ezért már ők sem tudnak vele mit tenni. Felhívtam a futárt, hogy ez van, én próbáltam mindent, erre szinte nekem esett, hogy ez nagyon jó, hogy én így rendelgetek, de neki ezzel plusz munkája lesz így, és amúgyis miért nem tudok akkorra rendelni, amikor tudom, hogy otthon vagyok?! Mondtam, hogy bocsánat, remélem ezzel nem okoztam nagy bonyodalmat, erre annyit mondott, hogy "de, okoztál" és rám nyomta a telefont.


Közben már volt ilyen problémám máskor is, hogy elnéztem a méretet és hívtam a H und M-et, hogy lehet-e módosítani, vagy törölni a rendelést, és ott mondták, hogy arra nincs lehetőség, de majd amikor kiszállítanák a csomagom, akkor a neten menjek rá arra az opcióra, hogy "Csomag elutasítása" és ennyi. Tehát náluk ez bevett dolog, az ügyfélszolgálat is ezt tanácsolja, a futár meg velem veszekszik...


2020. jan. 13. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a futár bunkó volt, éppen ahogy te is. Minek rendelsz valamit, amikor tudod, hogy nyaralsz? Ettől függetlenül tehetsz panaszt, de jó lenne, ha te is átgondolnád legközelebb, hogy mit és mikorra rendelsz.
2020. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az én részemről ez miért bunkóság? Pont az útra rendeltem pár holmit, strandruhát, fürdőruhákat, mert úgy kalkuláltam, hogy ideér addig. De mivel akció van, ezért ez tovább tartott, mi pedig már nem voltunk otthon. Mit kellett volna tegyek, hagyni elúszni a repjegyet, lefoglalt autót, szállást, mindent?


Ráadásul a H und M-nél mondták, hogyha ilyen probléma van, akkor nyugodtan utasítsam el a csomagot, és visszaszállítják a raktárukba, és ha előre lett fizetve, pár nap átfutási idő után visszakapom a pénzt is.

2020. jan. 13. 14:42
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Azért bunkóság, mert ez nettó veszteség a másik félnek és a saját bevallásod szerint is rendszeresen megtörténik veled.
2020. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak a futárral babráltál ki, hanem a webáruházzal is. 14 napos elállás van, de a visszaküldés költsége a tiéd. A futárcégnek is többlet kiadás az ide-oda variálás.

Perelhetnének, ha nem akarod kifizetni, de be fogják nyelni. Ha sokat szórakozol, feketelistára kerülhetsz, és soha többé nem vesznek fel tőled rendelést. Erre utazol?

2020. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hol írtam, hogy ilyen történne rendszeresen? Eddig pontosan kétszer fordult elő, hogy sehogy sem bírtam átvenni, vagy mint írtam, rossz méretet rendeltem. És pont az üzlet mondta, hogy akkor ne vegyem át, utasítsam el a csomagot. Tehát a webáruháznál ez bevett szokás lehet ezek szerint, ha azonnal ezt tanácsolják.
2020. jan. 13. 15:17
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

"Meggondoltam magam" keresőszóra 26 oldal jön be csak itt, a gyakorin:


" https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=meggondolta..


"Mégsem kérem"- re 18 oldal - "csak" ennyien vannak, akik szórakoznak más idejével és pénzével, mert nem képesek felelősen dönteni vagy időben rendelni.


Szerinted mennyire van tele a futár hócipője?

Rengeteg melójuk van, egy napra 120 címet kapnak (BP), és akkor rohangáljanak olyan emberek csomagjával, akik NEM IS VEVŐK, mert visszamondják a csomagot - miközben a VALÓDI VEVŐK meg nem kapják meg a csomagjukat, mert arra már nem jut idő a lemondott csomagok miatt.


És max udvariatlan volt a futár, de nem bunkó - csak az igazat mondta, hogy de, okoztál problémát.

És nem, nem tennék panaszt, hanem megértő lennék - ha már úgysem kéred a csomagot - és hálát adnék a sorsnak, hogy miközben más agyon dolgozza magát, én iskolás létemre nyaralok valahol.

2020. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elárulnád, mi a fenéért pattogsz ennyire ezen? Ráadásul ha ennek a nagy "kutatásnak" utánanéztél volna, láthatnád, hogy a kérdések negyede sem online rendelésről szól.
2020. jan. 13. 18:22
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Azért, mert "szórakozol" mások idejével és pénzével.


Egyébként mikor rendelted meg a strandruhát, stb.? - most már kíváncsi vagyok.

2020. jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Gondolom ugyanúgy megkapja a fizetését ettől függetlenül. :)


És nem tehetek róla, hogy még a webáruház ügyfélszolgálatán is ezt tanácsolták. Sőt, még a DPD is mondta, hogy semmi probléma nincs ebből. Tehát nem értem, hogy egy alkalmazott ezen miért patáliázik.


Múlthét előtti pénteken rendeltem, hogy csütörtökre tuti megkapjam. Ez nem jött össze. Nyugodtan köss bele ebbe is!!:)

2020. jan. 13. 18:49
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

6#

ne menjetek át személyeskedésbe! Nem ismerjük a részleteket, -1 közünk van hozzá, hogy milyen iskolás és miért most nyaral.

Valóban plusz melója van a futárnak, csomag felesleges szállítása pedig bosszantó. Udvariatlan volt, ez igaz, de szerintem van jobb dolgod is.

2020. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!