Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ekkora munkaerőhiány esetén...

Ekkora munkaerőhiány esetén nem kellene megtiltani a fényképes önéletrajzot illetve kötelezni a munkáltatót a bérsávok megjelölésére a hirdetéseknél?

Figyelt kérdés
2020. jan. 15. 17:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
Nem olyan nagy már a munkaerőhiány. Amúgy nem kell semmit megtiltani. Majd a piac elintézi magának.
2020. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
24%
Miért kéne?
2020. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%
Vagy inkább menj el fotóshoz és tájékohódj a bérekről?
2020. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
*tájékozódj
2020. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

De. Az arckép személyes adat, én nem is teszek bele vagy csak olyat ami használhatatlan. Lakcím, születési dátum dettó.

A fizetés nem-kiírása pedig abszurd, olyan, mintha bérelhető lakást keresnék hirdetésben, pontos paraméterekkel és igényekkel (ez is abszurd), csak azt felejteném le, hogy mennyit vagyok hajlandó fizetni érte.

Tájékozódni könnyű lenne, ha a nagy cégek nem fenyítenék be a bérrabszolgáikat azzal hogy a fizetésük is titkos.

Megint a lakásos példa, megnézném azt a lakástulajdonost, aki ilyen fenyegetés után nem röhögne ki sőt még alá is írna. Csak mert az én akármilyen üzleti érdekemet sérti, ha kitudódik, hogy ő mennyi ellenértéket kap tőlem a lakása használatáért cserébe.

Szóval, van hová fejlődni, de amíg pl nem lépünk föl tömegesen azzal az igénnyel hogy tudni akarjuk x hirdetésben mennyiért keresne embert, sőt, még így is jelentkezünk rá, nincs min csodálkozni.

Mondjuk ez sokat elárul arról is, hogy mi az alkalmazotti lét presztízse, mennyire értékelik magukat a melósok.

2020. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%

A munkaügyi troll megint magában beszélget, így legalább egyvalaki egyetért vele.


Bizalmas adat, persze. Az SSC szektorban dolgozom, minden releváns cégről tudom, hogy fizet, jobban vagy rosszabbul, mint mások, mennyi a sima HD kezdőfizetés. Ahhoz képest meg be lehet lőni a többit.


Amúgy meg teljesen mindegy. A fizetési igényem majdnem mindenhol ugyanannyi. Aztán a cég vagy meg tudja adni, vagy se.


A te példádban én vagyok a lakástulajdonos, és megmondom, hogy X összeget kérek. Aki nem tud annyit fizetni, az nem hív fel.

2020. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ki kellene írni kötelezően már a hirdetésekben is, az meg hogy kötelezik a munkavállalókat a fizetések titokban tartására, egészen abszurd. Az trollozik, aki soha nem vállalt munkát életében külföldön. Ezeket a legtöbb országban szankcionálják, ahol eddig megfordultam. Nekem nagyon fura, hogy ez Magyarországon sokaknak meglepetés.
2020. jan. 15. 19:14
 8/24 A kérdező kommentje:
Az arckép pedig biometriai azonosításra alkalmas. Adatvédelmileg is igen aggályos, hogy a közfelfogás szerint terítenem kell. Simán lehet ilyen infókkal bankszámlákat nyitni a nevemmel, majd pénzmosásra illetve terrorizmus finanszírozásra használni az álláskereséskor megadott adataimat.
2020. jan. 15. 19:16
 9/24 anonim ***** válasza:
49%

“Az arckép pedig biometriai azonosításra alkalmas.”

Szerintem ezt ne híreszteld, mert még annyira se kapsz munkát, mint eddig! :D

2020. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A munkaerőhiány pedig továbbra is hatalmas.
2020. jan. 15. 19:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!