Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megvennétek ezt a házat úgy...

Megvennétek ezt a házat úgy hogy viszont nélkülözni kellene 1 évig?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő! Lehetőségünk lenne hogy megvegyünk egy közeli ismerősünk házát, ebben a városban, ezen a környéken ez szinte kihagyhatatlan ajánlat, mert egy rossz környéken is többért/ugyan ennyiértadnak, rosszabbat/kisebb házat.

Szóval a következő a lényeg , férjem Ausztriában dolgozikAz osztrák főnök annyira normális hogy ad előleget. Nekünk az itthoni félretett pénzünkhöz kellene még 7000euro ami azt jelenti hogy minden hónapban a férjemtől levonnak 500 eurót számoltam,osztottam szoroztam, 1700 eurót keres, én csak 1600al számoltam, plusz a kinti albérlet, az itthoni rezsi, bevásárlás, úttal együtt, 330euro és 205.000ft a kiadásunk amiben tényleg csak a legszükségebbek vannak, sem egy bugyi, sem egy nadrág, gyógyszer,szórakozás sincs benne.

Ők 3an járnak, hetente jönnek haza, havonta hol 1 hol 2 alkalommal vezet ő, szóval a bevételünk ami marad ebből a fizetésből az eurótól függő, de 30-50.000ezer között van. Plusz ha csak 1szer vezet akkor marad 40.000ft. Kislányunk szeptemberben kezdi az óvodát, sajnos az én munkahelyemet tavaly teljesen felszámolták, szóval nekem novemberig lesz keresetem ha gyes után elmegyek még álláskeresőire ami ugye 3 hónapig jár.

Na szóval kissé elkanyarodtam, szóval amíg a 7000 eurót nem törlesztjük ami minden hónapban 500 euró, júniusban és decemberben 1000euro mert akkor dupla fizetést kapnak.

Szóval ti bevállalnátok ezt vagy sem?


2020. jan. 21. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha gond lesz milyen pénzhez nyúltok? Ha a férjed kiesik a munkából 2-3 hétre éhen fogtok halni.

2020. jan. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, elgondolkodtató. Tényleg barmikor lehet bármi pl egy ujj törés erre nem gondoltam!
2020. jan. 21. 23:54
 3/6 anonim ***** válasza:

1 év nélkülözés és lenne egy házatok?

MINDENKÉPPEN BEVÁLLALNÁM. Ha a férjed megbetegszik - és hivatalosan be van jelentve - akkor kell kapnia táppénzt.

Azt írod, a férjed főnöke totál normális: ha megbetegene a férjed vagy bármi közbejönne, biztosan meg tudnátok beszélni, hogy 1-2 hónapig ne vonják a fizetéséből.


SOHA nem szoktam embereket rábeszélni hitelre, de ez egyrészt munkahelyi hitel, ami sokkal kedvezőbb, mint egy banknál és 1 év szűkölködés mindenképpen megér egy házat :-)

Igen, belevágnék.

Egyetlen esetben nem: csak akkor nem vágnék bele, ha amúhy saját házban laktok és ez már egy második ház lenne.

2020. jan. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja a táppénz 70%-a a rendes fizúnak.
2020. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hozzáteszem még azt hogy ebben az évben körülbelül nyáron én megkapom a kinti gyedet ami kb 6000 euró, de legyen csak 5, ez végülis lehetne vésztartalék ha bármi történne, és még a párom is visszaigényli az adóját ami szintén meglesz! Annyira nem vészes szerintem ahogy számolgattam. Mert ugye juniusban is lesz közel 300 ftunk. Plusz a gyereknek is tettünk mar bőven félre amihez lehetne ugyan nyúlni.

A szüleim telkén élünk, 36 nmes házban . Kezdjük kinőni

2020. jan. 22. 16:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Te tudod, én az általad írt infók által elmondtam a véleményem. Ha van máshonnan pénz, akkor vágjatok bele.

Mondjuk itthon én biztos nem vennék lakást.

2020. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!