Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpressről rendelt termék...

Tani Jóska kérdése:

Aliexpressről rendelt termék visszamondása vámeljárás kezdeményezése miatt. Nem érne meg így átvenni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy okostelefont, amit úgy hirdettek, h. Áfa és vámmentes. Persze a hirdetésben ott szerepel elrejtve, hogy nem garantált a dolog. Namost Vámeljárás alá vonták, de így drágább lenne, mint nálunk. Hogyan utasíthatnám el a termék átvételét úgy, hogy visszakapjam a vételárat. Még 37 nap vásárlási garanciám van, ami azt jelenti, hogy ennyi ideig nem kapja meg a vételárat az eladó, hacsak nem igazolok vissza, h. Átvettem...

2020. jan. 22. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

[link]

itt jobb eséllyel kapsz értelmes választ

2020. jan. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha úgy hirdették hogy áfa és vámmentes, miért írnák oda, hogy nem garantált a dolog?


tök egyértelmű, és ennek a vásárlónak kellene utánanézni, hogy ha egy unión kívüli országból érkezik egy termék, és az értéke meghaladja a vámkötelesség határát, akkor számítani kell rá.


én ilyen indokkal biztos nem adnám vissza a pénzt senkinek...elküldök egy értékes árucikket, aztán mikor már a világ másik végében van, akkor szerezzem vissza, mert a vásárló nem akar vámot fizetni...vicces vagy.

2020. jan. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A pénzt buktad.
2020. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi lett belőle? Kifizetted a vámot, hogy megkapd a terméket? Vagy visszaküldték az eladónak és visszakaptad a pénzt?
2020. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!