Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az EU-n kívülről megrendelt,...

Az EU-n kívülről megrendelt, ÁFA köteles (22-150 euró) értékű termék esetében a vámeljárás során kizárólag a termék árára, vagy az azzal együtt kifizetett szállítási, feldolgozási kültségre is kiszabják az ÁFA-t?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy cipőt amerikából 60 dodóért amire rájött 22 dollár "processing fee" és 17 dollár szállítás ami így 99 dollárra jött ki, annyit fizettem. Szóval 99 dollárra fogom fizetni vagy 60 dollárra?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2019. júl. 14. 13:32
 1/4 belapus ***** válasza:
87%
A 99 dollár után.
2019. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Még mindig ugyanúgy áfa alap a szállítási költség is, máskülönben küldenének mindent kb 2 dollárért meg 100 dollár szállítási költségért... Nem életszerű.

semmi ne indokolja, hogy a járulékos költségek ne képezzék az áfa alapját, hisz annyival drágább volt a termék. Kerülhetett volna úgy is 99 dollárba, hogy minden más "ingyen" van.

2019. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom miért nem 100% értékelésű a második válasz. Tökéletesen leírta, a szállítási költségre is jár az áfa
2019. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
update: Semennyit nem kellett fizetnem. Mikor beérkezett a csomag, el kellett küldenem az adataimat és az átutalásról szóló bizonylatot, majd gondd nélkül elküldték.
2019. júl. 24. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!