Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Heló Mindenki! Most január...

Heló Mindenki! Most január 10-én, rendeltem egy kínai webáruházból, s kifizettem a vámot, s a magyar nav akadékoskodik, engem nyaggatnak, pedig meg kell lenni a feladó ország címének, őket illene kérdezni. Nem?!

Figyelt kérdés
Már régen kézbesíteni kellett volna a csomagot, de csak írogatnak, mert kötbért kell fizetnem. Szerintetek érdemes várnom?Vagy hagyjam a fenébe az egészet?Miért van az, hogy ebben az országban a becsületes emberekből bűnözőt képzelnek, a bűnözőkből ártatlant?

2020. jan. 23. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"s a magyar nav akadékoskodik, engem nyaggatnak, pedig meg kell lenni a feladó ország címének, őket illene kérdezni. Nem?!"


Mibajod? Írd már le értelemesen, hogy mit akarsz kérdezni. Amúgy meg nyilván nem a NAV nyaggat hanem a vám és pénzügyőrség, ha egyáltalán valaki. Fényképezd le a levelet és tedd közzé különben mit tudunk mi segíteni anélkül, hogy tudnánk mi van a levélben.


Ha csak siránkozni jöttél ide akkor a fenti sorokat tekintsd tárgytalannak. Ebben az esetben: tökéletesen igazad van Pistike, ártatlanul szenvedsz.

2020. jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Pontosan mi a bajod?


Megállapították a vámot és áfát amit be kell fizetned. Befizetted? Ha nem, akkor ne vergődj, fizess és jön a csomagod

2020. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha megvámolták a csomagot, akkor azt akkor kell kifizetni, amikor átveszed. Te azt mondod, hogy kifizetted, de nem kaptad meg... Mégis hogy fizettél akkor? Kinek? Mikor? Miért??
2020. jan. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm mindenki megtisztelő válaszát!Az ebben a témában folytatott levelezésem online, s terjedelmes!S mivel a vám hatóságoktól nem kaptam már hét eleje óta visszajelzést, így a kérdésem okafogyott!Köszönöm mindenki megtisztelő válaszát, s a válaszra fordított időt!
2020. jan. 24. 09:30
 5/11 A kérdező kommentje:
Még talán annyit, hogy a megrendeléskor fizettem a rendelt termékek árát-2db, egy pecsétgyűrű, s egy ffi karóra-ezek, s a vám.Együttes érték=15 000 Ft.Egyszer vettem egy Trabit, akkor is volt nagy hajcihő, azt hittem aranyból van a kis drága, míg végül a sok idegeskedés után, kiderült, hogy nem volt előzőleg átíratva, s ez volt a baj!Persze erről mélyen hallgattak.Hát ennyi!Még 1x köszönöm!Mindenkinek!
2020. jan. 24. 09:45
 6/11 anonim ***** válasza:
A magyar import vámot te nem tudod kifizetni a vásárláskor a kínainak. Azt a NAV-nak kell fizetned a határozat alapján
2020. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm megtisztelő válaszodat!Tudod, nem ez a gondom.A vám első levelében tájékoztatott, hogy csomagom megérkezett a Magyar Vámhatósághoz.Aztán olyan dolgokat kértek, amelyeknek szerepelni kell, a fuvarlevélen.Például, csomag tartalma, a legutolsó, fénykép a számláról.Még szerencse, hogy van fényképezőgépem, bár nem mentem vele sokra, mert csak orjás fájlban tudtam csak produkálni, s gépem alkalmatlan a továbbításra.Persze előzőleg elküldtem a számláról a weblapot.A levelekben szó nincs fizetendő vámról!Mikor rendeltem gyorsított postát kértem, és még mindig nincs csomag!Legalább azt tudatták volna, hogy milyen törvény, jogszabály, vagy rendelet alapján, s ezek megsértése, be nem tartása miatt tartják vissza a csomagom!De ilyen nincs birtokomban.Olyan szolgáltatásért fizettem, ami önhibámon kívül, nem teljesült.Attól félek, búcsút inthetek a pénzemnek, csak azt nem tudom, miért?Hát dióhéjban, ennyi a történet!
2020. jan. 25. 22:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem önhibádon kívül.

Nekik le kell vámolni, ahhoz kell a számla, ha ezt nem küldted el nekik (meg szerintem egy vámkezelési megbízást is kellene), akkor szimplán a csomagod arra vár, hogy valaki végre elküldje amit kérnek és le tudják vámolni. Utána megkapod a vámhatározatot, ami alapján tudod majd fizetni az import vámot

2020. jan. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Heló!Már rendeltem ettől a cégtől, s minden probléma mentesen zajlott!Nem vagyok képben, mivel nem hivatásszerűen-kereskedő-üzletelek.De, nagyon szépen köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet egy lényeges dologra, miszerint, a Vám ugyanazt gondolja, csak rólam!S a dolgok ebben a megvilágításban, teljesen világossá teszik, én vagyok a hunyó!Had idézzek, "...a torvény nem ismerete, nem mentesít annak betartása alól!"Idézet bezárva.Nagyon, nagyra értékelem válaszodat, mert fényt sikerült hoznod a sértődöttségtől eltompult agyamba!Köszönöm!
2020. jan. 26. 09:15
 10/11 A kérdező kommentje:
Üdv, Mindenki!Főleg azoknak, akik szerkesztik, moderálják az oldalakat, s sok sok témában adnak táplálékot, a tudásra éhező agynak!S természetesen nagyon nagy köszönet azoknak is, akik elolvassák, s tudásuk legjavát adva, meg is válaszolják ezen kérdéseket!Úgymond, aranyat hintve az éhezőknek!Mert a Tudás, pénz, és hatalom!
2020. jan. 26. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!