Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Heló Mindenki! Most január...

Heló Mindenki! Most január 10-én, rendeltem egy kínai webáruházból, s kifizettem a vámot, s a magyar nav akadékoskodik, engem nyaggatnak, pedig meg kell lenni a feladó ország címének, őket illene kérdezni. Nem?!

Figyelt kérdés
Már régen kézbesíteni kellett volna a csomagot, de csak írogatnak, mert kötbért kell fizetnem. Szerintetek érdemes várnom?Vagy hagyjam a fenébe az egészet?Miért van az, hogy ebben az országban a becsületes emberekből bűnözőt képzelnek, a bűnözőkből ártatlant?

2020. jan. 23. 08:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Érzek némi iróniát:D

Sajnos a rendszer olyan, hogy nem nézi, hogy te előtte rendeltél már ugyanonnan és azt nem kellett vámolni, így alapból elengedik a következőt is.

A vámhatóság egyedileg kezel minden csomagot. Ha rendeltél ezerszer határérték alatt, és eljött vám nélkül, akkor is kivehetik az ezrediket vámvizsgálatra pl., mert éppen beletrafálnak. Vagy mert gyanúsan olcsó a termék papírok alapján vagy akár azért is mert sokadjára jön ugyanabban a relációban ugyanolyan csomag.

2020. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!