Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogáson mi lehet az oka,...

Jófogáson mi lehet az oka, hogy az eladó nem hajlandó postázni? Mi okoz neki problémát, ha a futár házhoz megy a termékért?

Figyelt kérdés

Kerti székeket néztem.

Háztól-házig szolgáltatás 2390 ft lenne, ez az eladónak ingyen van, én fizetném vevőként.

Hozzá házhozmegy a futár, egy előre egyeztetett időpontban. Nem neki kell postára adnia.

Az az időpont-egyeztetés mivel rosszabb, mint ha én vevőként egyeztetek vele időpontot, hogy megnézzem a terméket (aztán avgy elmegyek, vagy nem - a futár viszont tutira elmegy).


Szóval neki egyszerűen csak otthon kell lennie és átadnia a terméket, pénzbe pedig nem kerül neki.


Nem értem, mi az oka, hogy ma 2 ember is visszaírta, hogy nem postáz.


Sőt az egyik csak "szeméjesen" adná át. :D



2020. jan. 25. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem akar csomagolással vesződni, rákölteni.
2020. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy te hogy fizetnéd ki a terméket? Posta kézhezvétele után, vagy előre kifizeted, és a futár majd viszi a terméket.

Legtöbb ember készpénzt akar, vagyis helyben fizetsz, és helyben adja is amit vettél. De ha előre utalod a pénzt, akkor legtöbben belemennek a futárszállításba is, főleg ha azt sem ők fizetik.

2020. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Én sem postáznék, főleg ha csak meg akarnék szabadulni valami nem túl értétékes dologtól, aminek az értéke legfelejebb pár óra munkámat teszi ki. A futár időintervallumban jön, ami macerás dolgozó embereknél, hogy akkor munkahelyre kérjem vagy otthonra, ha nem jön időben, elinduljak haza / munkába.
2020. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem akar csomagolni és tart tőle, hogy a címzett nem veszi át esetleg.
2020. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából szóba sem került, hogy hogyan fizetnék, mivel egyből ezt írták, hogy nem postáznak.
2020. jan. 25. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az az időpont-egyeztetés mivel rosszabb, mint ha én vevőként egyeztetek vele időpontot, hogy megnézzem a terméket."


A futárok általában hétköznap munkaidőben dolgoznak, tehát lehet, hogy külön szabadságot kellene kivennie a munkahelyén csak emiatt. Tőled viszont kérheti, hogy hétvégén menj el megnézni személyesen vagy hétköznap késő délután/estefelé.


A csomagolást meg valószínűleg nem tudja megoldani, mert nincs akkora doboza, amibe belefér egy kerti szék, a te kedvedért meg nem akar órákat tölteni azzal, hogy utánajárjon hol tudna venni egy megfelelő méretű dobozt, na meg plusz pénzt sem akar rá költeni.


Sokkal egyszerűbb, ha jössz, a hónod alá csapod és viszed is. Akkor nem kell vele bajlódni.

2020. jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A szabadnapot előtted is írták, ezt így el is fogadom.


Bár a nő, aki visszaírt, szerintem nyugdíjas, de sebaj.

A hirdetés, amit találtam, november-decemberi, tehát nem csaptak le rá azonnal.

Én órákig böngésztem tegnap, mert ráértem, és a sokadik oldalon találtam meg. (Jófogás)

Ha ennyire nem kell neki a pénz, hogy valakit megbízzon, ám legyen.

Azért gondolom, van család vagy szomszéd, de ő tudja.

Amúgy a futárok is dolgoznak reggel kb 8tól este 6ig, legalábbis hozzám ilyenkor szoktak jönni, össze-vissza.

De volt már, hogy nagy háztartási-géppel este 9-re értek ide.

Szerintem az illető nem is érdeklődött utána, hogy miről is van szó, csak számára idegen lenne a házhozszállítás, és inkább kapásból nemet mondott.

OK, akkor veszek mástól.


Amúgy az egyik, aki nemet mondott, 4 összehajtható kerti széket árult. Összehajtja, egymásra teszi, összekötözi. Ehhez nem kell papírdoboz vagy zsák, boltból sem úgy hoznád ki sem te, sem a futár.

A másik szintén egyből elutasította, nála egy összehajtható kerti pad lett volna, szintén nem igényel csomagolást, de ha nagyon ragaszkodik hozzá, akkor egy folpack-kal körbetekerheti, ami kb 200 Ft, de ha egyáltalán hajlandó lett volna kommunikálni, akkor kifizettem volna.


Rendeltem karácsony előtt sok-sok egyebet, az eladó egy nagy kék Ikeás szatyorban küldte, nem volt lezárva, összekötve, semmi. Nehéz volt, ami nem borul ki szállítás közben, de ugye egy kerti padnak sem fog eltűnni a fele egy raktérben, hogy be kéne dobozolni...nem veszik ennyire véresen komolyan.

2020. jan. 26. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!