Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Joga van-e a vámnak lefoglalni...

Joga van-e a vámnak lefoglalni és vámeljárás alá vonni valamit aminek az értéke a törvény szerint igazolhatóan nem éri el a vámhatárt?

Figyelt kérdés

Ma reggel már másodjára szivat meg a vám, rendeltem egy csomagot, aminek a szállítási költséggel együtt(!) számított értéke kb. 35 ausztrál dollár, ami még a legdrágább árfolyamon számolva sem éri el a 21 eurót sem, nem hogy a 22-t. A törvény szerint 22 euró érték alatt magánszemély részére a csomag vámmentes. Ennek ellenére ma reggel üzenet jön hogy (az amúgy napok óta várt és elég sürgős) csomagom vámeljárás alá vonták és nyilatkozzak meg hasonló.

Kezdjük ott hogy a vámpapírt nem tudom kitölteni mert aláírás kell rá, azt meg ugye (mily meglepő) képernyőn keresztül nem tudok, így meg érvénytelen a nyilatkozat. De amúgy is már nem ez az első eset hogy keresztbe tesznek nekem, mikor a törvény világosan fogalmaz hogy mi mennyi.

A kérdésem: megtehetik-e hogy jogtalanul megvámoltatják a csomagom aminek az értéke nem éri el a vámhatárt?



2020. jan. 31. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél retardált, ez nem azt jelenti, hogy megvámolják, csak igazolnod kell, hogy annyiért vetted, amennyi rá van írva (már ha egyáltalán rá van írva bármi is).

Ezt megtehetik bármikor bármilyen értékű csomaggal.

2020. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

" a szállítási költséggel együtt(!) számított értéke kb. 35 ausztrál dollár, ami még a legdrágább árfolyamon számolva sem éri el a 21 eurót sem"

Mai keresések


1 ausztrál dollár egyenlő

204,33 magyar forint


1 euró egyenlő

336,92 magyar forint


204.33*35= 7151,55


336,92*21= 7075,32


De, eléri a 21-et. Kicsit rosszabb euró árfolyam esetén a 22-t is. Amúgy lásd 1. válaszoló.

2020. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Legyen igazad! Köszönöm.

#2 Te milyen kalkulátorral számolsz? [link]

Itt beütöttem hogy 35 ausztrál dollárt számoljon át euróra, 19.68 és 20.30 euró között vált, tehát legrosszabb esetben sincs még 20 és fél sem, nem hogy 21, és akkor a vámhatár 22 euró, nem 21... És mint mondtam ez a shipping díjjal együttes ár, a termék maga 18 AUD sincs... Ezért érdekel hogy hogy került ez a csomag vámkezelésre...

2020. jan. 31. 11:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a vámnál próbálják kiszűrni a csalásokat. Ha valami gyanús akkor inkább bent tartják, de ahogy első is írta, ha tudod igazolni (és nem arról van szó, hogy látszatra is értékesebb tételek jönnek kevesebbnek feltüntetve), akkor jó eséllyel fogják vámolni.
2020. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


tessék, a te linket, középárfolyamon


35 AUD = 21,38 EUR

2020. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Hmm, igazad lesz, akkor elnézést kérek tőled, a középárfolyamot nem néztem, csak a felső sort (a valutásat), nem tudtam hogy a középárfolyam drágább.

De amúgy lényegtelen, mert még így sincs 22 euró, szóval ugyanott vagyunk.

#4 Értem, de itt mi a csalás? Egy sima játékfiguráról van szó, 12 centi kb. (Funko POP ha valakit érdekel vagy tudja mi az), több ilyet is rendeltem már és pl. ami az USA-ból jött azt mindig átengedték probléma nélkül, pedig ugyanilyen figurák voltak, tehát akkor ott is feltételezniük kellett volna hogy értékesebb, mégsem tették. Amúgy tényleg ennyi az ára, igazolni is tudom, elküldtem nekik a PayPal kivonatot is a vásárlásról. Ennyiért hirdették, ennyit fizettem érte, ezen nincs mit ragozni tovább. A törvények szerint nem vámköteles. Most mégis okoztak nekem egy csomó kellemetlenséget (papírmunka + még többet kell várni, aminek külön "örülök" mert ajándékba lett volna + benne van a pakliban hogy mégis többletet fizettetnek majd velem hiába nem kéne, meg ugye a 3500 Ft postai eljárási díjat is bukom).

2020. jan. 31. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Már megint te?


Egyfelől a vám nem foglalja le a csomagodat. Szúrópróbaszerűen végezhetnek tételes vámvizsgálatot.

Fogod kitöltöd a papírokat, kinyomtatod, aláírod, bescanneled/fotózod és visszaküldöd. Lefolytatják a vámeljárást, megkapod a határozatot, hogy nincs vámfizetési kötelezettséged és a csomag folytatja az útját. Ha normálisan megcsinálod ezt, akkor max egy napot veszítesz.

2020. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"#4 Értem, de itt mi a csalás?"


Részedről semmi, de ezt a vámon még nem tudják.

2020. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 Mi az hogy már megint én? Szerinted én vagyok az egyetlen akinek ilyen jellegű gondja van?

A papírt már kitöltöttem és visszaküldtem (nyilván ki nem nyomtattam, nincs nyomtatóm, simán letöltöttem a formanyomtatványt, kitöltöttem és visszaküldtem e-mailen), szóval én megtettem amit lehet.

"Ha normálisan megcsinálod ezt, akkor max egy napot veszítesz."

Van a csomagnak egy kódja amivel nyomon tudom követni hol jár. Ez alapján 28-án reggel már a vámon volt. Azóta eltelt 3 nap, holnap-holnapután hétvége, azután HA szerencsém van és hétfőn megcsinálják akkor esetleg kedden vagy szerdán megkaphatom. Holott amit nem vonnak vám alá azt a megérkezés másnapján mindig megkapom (ezt 29-én kellett volna), szóval így legjobb esetben is (mondom, ha gyorsak és korrektek) akkor "csak" 6 vagy 7 napot bukok. Az egy nap nálad nem tudom hogy jött ki. De van olyan akivel beszéltem Facebookon, neki több mint egy hete ülnek rajta. Szóval az egy hétből lehet lesz 2 vagy 3 hét. Az nagyon nem egy nap. Ezt a csomagot jövő hétvégén oda kellett volna adnom az ajándékozottnak. nem baj, majd odaadom helyette a vámimport-eljárás egy másolatát. Az is valami...

2020. jan. 31. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!