Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakasberbeadas/eladas vagy...

Lakasberbeadas/eladas vagy Magyar Allampapir?

Figyelt kérdés

Ti mit tennetek a helyemben? A velemneyetek erdekelne, ugyan mar kaptam nehany visszajelzest egy masik forumban, de itt talan meg tobb velemenyt hallhatok:


Most vettem uj epitesu lakast Budan befektetes celjabol, de mivel kulfoldon elek es egyelore nem tervezem hazajonni, ket opcion gondolkodom:


A: Kiadom 5 evre (szamitasaim szerint kb. 7.200.000 Ft-ot "kaszalnek" kiadasbol)


B: Eladom kb. 35 Millioert (adokkal levonva kb. 31 Milliom less tenylegesen belole), es kipotolva 5 millioval, 36 milliobol MAP-t vennek 5 evre, amibol lesz kb. 45 Milliom.



Tudom, ingatlanba fektetni mindig megeri hosszutavon, de iden a trendeket nezve ugy nez ki lassul a lakasok dragulasa, es a kiadasert sem lehet mar csillagaszati osszegeket elkernem. Ha kiadom, akkor a lakas jelenlegi erteke (kb. 35 MilL.) mellett lenne meg kb 7 milliom a kiadasbol (tehat osszesen: 42 Milliom), ha viszont eladom, akkor 5 ev utan a lekotes utan realizalodna kb. 45 milliom. Magyaran 3 milliot "nyernek" az egesszel. A kerdes (persze szemelyes eletem alakulasan kivul) az, hogy ha hazajonnek, valoszinu 35 millioert mar nem tudnek uj epitesu lakast vasarolni es uj eletet otthon kezdeni, viszont nem is lenne egy "akkor mar 5 eves lakasom, amit a lehetseges alberlom "lelakna" addigra, igy a raforditasi koltsegem nem lenne. Viszont 3 milliocskat "nyernek" 5 ev alatt.


Ti mit tennetek az en helyemben?


(csak osszehasonlitaskent, a most atadott lakasomat 22 millioert vettem 2 eve)



2020. febr. 11. 18:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Koszonom, Norbert, ott a pont :-)

Ugy nez ki, megtartom es kiadom inkabb (es bizakodom, hogy a kiadassal (es a vele jaro koltsegekkel egyutt) is feljebb megy a lakas ara, es meg 5 ev utan is eladhatom vegeredmenyben.

2020. febr. 12. 17:33
 12/18 A kérdező kommentje:

Ujabb kerdes merult fel, es lehet aktualis lehet most...

Mi ujsag a MAP-pal es a koronavirus gazdasagi kovetkezmenyeivel?

Godolom sokat nem kell agyalnom, hogy az inflacio ha meglodul emiatt, akkor a MAP sem lesz annyira nepszeru...szerintetek?

2020. febr. 29. 20:25
 13/18 anonim ***** válasza:

A map+ már most sem népszerű január óta. A marketing hivok mar elkoltottek ami volt a pmaposok nem mozognak at az uj tőke meg nem áramlik be.Ami érthető is, hiszen a legrosszabbul teljesítők egyike.


Ha arányosítod az inflációt, akkor első félévben a map+ alatta maradt 0,5%-al az inflanak.Ezt a hátrányt nem nullázza le az infláció követő jellegge, mint majd év végén a pmap. Így viszi tovább a hátrányt a következő fél évre. Ha ott is alatta marad akor viszi tovább jövő évre a kumulált minuszokat.Az mnb elrve 8 nefyeevceltszamol area hogy az infla visszatér az általuk kigondolt 3-3,5%-ra. De nyilván a vírusnak a hatása még itt alig érződik pl a begyűrűzése az import lánc alapú gyártásokba. De pl a tegnapelőtti kormànyinfon már ment az előre menekülés, hogy fog érződni. Ez nyilvan hatàssal lesz a gdpre azàltal meg az inflációra is. Aztán ki tudja mikorra cseng le a vége és ha Roubininek megint igaza lesz, akkor sokáig fogunk még " kanyarból előzgetni próbálni " a vírus nélkül is szakadékos úton ( Matolcsy után szabadon) mire egyáltalán 3-asaal fog kezdődni az inflációs számadat, amit ugye addig sem követ majd a szupernek marketingelt állampapír. Szerintem.

2020. febr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az mnb elrve 8 nefyeevceltszamol =

"Az Mnb eleve 8 negyedévvel számol "

2020. febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
elgondolkodtató, amiket írsz... feladtad a leckét nekem..meg mndig nehez dontenem, az idő, meg megy..
2020. márc. 1. 21:23
 16/18 A kérdező kommentje:
Az elmúlt napi forintingadozasok miatt es a magasabb inflacio miatt azonban a diverzifikacio in meggondolando.. devizaalapu, euro vagy dollaralapu befektetesekben, alapokban sem hulyeseg a penzt tartani, ezert a pemáp ismet szoba kerult nalam..
2020. márc. 1. 22:21
 17/18 anonim ***** válasza:

Van olyan tőkevédett alap ami a tavalyi elérhetősége óta 6%koruli vagy feletti hizamot ért el.Ez messze jobb mint ol az állampapír azonos befektetési óvatosság mellett. A devita alapuakat nem néztem. En az évre pemàpra es eurora rendezkedtem be, de menekulonek van chf es usd számla is, mivel pl a koronavirus is Európát és az eurozónàt is már most nagyban érinti. Ennek ellenére Europaban az olyan mesterséges eszközök mozgástere kisebb, mint itthina forintot befolyásoló külső monetaris eszközök. Igy reálisabban is képződik le az értéke.Mig itthon kb a 2008-as monetáris beavatkozások ideje is eljöhet heti szintű mnbs beavatkozásokkal.Ami meg ugye igy az állampapírok hozamán és annak reál értékén is nyomot hagyhat.


Viszont ingatlan se fényes megyeszékhelyeken már van ahol 10%-os a piaci kínálati ár visszaesése, ami nagyjából 15%-20% ot is jelenthet akár egyes tranzakción.

2020. márc. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Mig itthon kb a 2008-as monetáris beavatkozások ideje is eljöhet heti szintű mnbs beavatkozásokkal.Ami meg ugye igy az állampapírok hozamán és annak reál értékén is nyomot hagyhat.’’’ Igaz. Erre nem is gondoltam. Az infatlan kinalati erteke azonban lejjebb Es lejjebb megy, igy most mar tenyleg dontenem kell!
2020. márc. 2. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!