Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lenne a megfelelő lépés...

Mi lenne a megfelelő lépés UPC tartozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve kötöttem egy szerződést a UPC-vel egy olyan címre , ahol csak ideiglenesen laktam, rokonnál. Én onnan 2018 decemberében elköltöztem, a szolgáltatás azonban ott maradt, és abban állapodtunk meg , hogy ő fizeti tovább. Nos ez sajnos nem történt meg, így egy majd’ 200 ezres tartozás rám maradt, amit úgy néz ki kénytelen vagyok kifizetni. A UPC-től én azóta semmilyen követés kezelésről szóló levelet nem kaptam, a tartozást is úgy tudtam lekérdezni, hogy személyesen bementem, viszont nagyon nehezen találtak meg a rendszerben, ugyanis ők idő előtt felbontották a szerződést a fizetés elmaradása végett. A kérdésem az,hogy mit tudok ilyenkor tenni, mi lenne a legokosabb? Illetve hallottatok-e az elévülési időről? Mit lehet erről tudni?

2020. febr. 16. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Semmifele elevules nincs ilyenkor. A szerzodes a te nevedre szolt, nyilvan ertesitettek tobb modon is (e-mail, sms, stb), ott az elektronikus szamlazas lehetosege, de igazabol teged nem erdekelt hogy minden rendben van-e. A kedves rokont meg innentol lehet jo messzire kerulni, hiszen az eddigiek alapjan nyilvan nem fog beszallni a tartozas rendezesebe.


Kerj reszletfizetest, de amugy azert erdekelne hogy ha felmondtak a szerzodest, hogyan lett 200 feletti a tartozas?

2020. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A legokosabb, ha kifizeted a tartozást, mielőtt behajtó iroda fogja követelni, amiben benne lesz a per költség is, így sokkal több lesz a tartozás is. Menj be hozzájuk, beszéld meg velük, hátha részletfizetésre is van lehetőség. Elévülési idő tudtommal ilyen esetben nincs.
2020. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy , hogy 15 ezer Ft-os szolgáltatás volt , erre gondolom ráment a kamat , kötbér, kikapcsolási díj stb. A kedves rokonnak minden egyes hónapban könyörögtem, hogy fizessen. Sajnos 19 éves egyetemistaként albérletben , diákmunkával nem tehettem(és most sem tehetem) meg, hogy ezt IS fizessem. Buta voltam ,hogy bíztam a rokonban, ezt belátom. Azt mondta , hogy egyben kifizetni, de cserben hagyott. E-mailt megnéztem, tavaly júniusban kaptam utoljára, SMS-t egyáltalán nem kaptam, ahogy levelet sem(gondolom oda ment, ahova be volt kötve).De mivel már a keresztapám sem lakik ott, így nehéz lenne őket átvenni. Nem meglógni szeretnék a fizetés elől, kifizetem én akkor nem eszek hónapokig, de ha van más opció is , akkor azt jó lenne tudni.
2020. febr. 16. 09:22
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Az előfizetést neked kellett volna magaddal vinned más címre vagy felmondanod. Sajnos, így már neked kell valahogy rendezni.
2020. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nincs más opció csak amit az 1. És 2. Válaszoló leirt, ne várd meg amíg a végrehajtó talál meg. Nemrég fizetett ki ugyanilyen 75 ezres tartozasra 150 ezret egy kollégám.
2020. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy nem 2 eves husegszerzodes volt ha jól gondolom ugye?
2020. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem , 1 éves hűség volt rá. Azért nem mondtam le, mert akkor megkötbérezték volna. Az albérletben pedig, ahová költöztem már volt bekötve internet és azt hiszem nem is lett volna lehetőség UPC-re. Akkor megpróbálok részletfizetést kérni rá, és soha többet nem bízok senkiben :)
2020. febr. 16. 09:48
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Elmondom a lépéseit ennek a dolognak -és tulajdonképpen mindenféle más tartozásnak, ami ilyen nagy szolgáltatónál van:

Mivel a Te neveden maradt, ezért TE avgy a szerződött fél, rajtad követelik - sajnos nem érdekli őket, hogy Te mit beszéltél meg mással. A tartozás összegyűlt, a szerződést felmondták, és ilyenkor átadják egy követeléskezelő cégnek. A követeléskezelő cég küld egy fizetési meghagyást - amit lehet, hogy meg sem kapsz, mert a régi címre, a rokonhoz megy, illetve azt írod, már Ő sem lakik ott. Ezért nem fogsz tudni róla, nem fizetsz, így átadják végrehajtónak. Az meg felszámolja a díját rá + a kamatokat - így aztán a 200 ezres tartozás akár 300 ezerre is nőhet. Ez a végrehajtás aztán mehet bármire - akár még a telefonodra is, számgépre, stb.


A legjobb megoldás az lenne, ha bemennél és 1-1,5 éves részletfizetést kérnél:esetleg diákhitellel simán ki tudnád fizetni.

Elévülésre nem érdemes apellálni, mert akkor hosszú évekig cipelheted magaddal a terhet, hogy bármikor "lecsaphatnak" rád.

2020. febr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
19 eves egyetemistakent nem tehetted meg, hogy ez is fizesd? Tenyleg? Es akkor minek kototted? 15k az a UPC-nel kb. mindent tartalmaz, az HBO-val meg mobilelofizetessel egyutt, meselj mar miert volt ekkora szukseged ra amikor a s**ged a gatyabol kint van...?
2020. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm szépen az emberi hangnemet, amivel megtiszteltél! :)

Mivel én csak 2 hónapig éltem a szóban forgó helyen, keresztapámmal közösen beszéltük meg, hogy Neki mire van szüksége. Mivel nekem korlátlan mobilnetem van, valamint tv-t nem nézek , így engem ez annyira nem érdekelt. Keresztapámmal gyerekkorom óta kiváló kapcsolatot ápoltunk, így abszolút megbíztam benne. De ez a kérdés nem azért jött létre, hogy magyarázkodjak, mert azt magamtól is tudom , hogy én is hibás vagyok.

2020. febr. 16. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!