Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lenne a megfelelő lépés...

Mi lenne a megfelelő lépés UPC tartozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve kötöttem egy szerződést a UPC-vel egy olyan címre , ahol csak ideiglenesen laktam, rokonnál. Én onnan 2018 decemberében elköltöztem, a szolgáltatás azonban ott maradt, és abban állapodtunk meg , hogy ő fizeti tovább. Nos ez sajnos nem történt meg, így egy majd’ 200 ezres tartozás rám maradt, amit úgy néz ki kénytelen vagyok kifizetni. A UPC-től én azóta semmilyen követés kezelésről szóló levelet nem kaptam, a tartozást is úgy tudtam lekérdezni, hogy személyesen bementem, viszont nagyon nehezen találtak meg a rendszerben, ugyanis ők idő előtt felbontották a szerződést a fizetés elmaradása végett. A kérdésem az,hogy mit tudok ilyenkor tenni, mi lenne a legokosabb? Illetve hallottatok-e az elévülési időről? Mit lehet erről tudni?

2020. febr. 16. 08:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
52%

A mobiltelefon- és internetelőfizetésekből eredő követelések elévülési ideje egy év. Mivel ez a tartozás 2014 március 15 után keletkezett, az új szabályozás szerint az elévülést egy sima fizetési felszólítás már nem szakítja meg.

Viszont az elévülés nem jelenti azt, hogy a tartozás megszűnt, csak már nem hajtható be jogi úton. Ha te önként megfizeted, azt a pénzt nem követelheted vissza.

Az elévülést a bíróság vagy a végrehajtó se vizsgálja hivatalból, az adósnak kell hivatkoznia rá az eljárás során.

Ki kellene derítened, hogy a tartozás át lett-e adva követeléskezelőnek és ha igen, kapcsolatba lépned velük. Ha fennáll az elévülés, akkor erre hivatkozva kell kérned, hogy mindenféle eljárást szüntessenek meg veled szemben.


[link]

2020. febr. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!