Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most leszek másod éves joghall...

Most leszek másod éves joghallgató. Keresek önkéntes munkát (valamilyen ) civil szervezetnél. Írna nekem vki irányokat?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, h aki egyetemi évei alatt dolgozik az könnyeben tud majd elhelyezkedni.

Nem ilyen ügyvédi irodára gondoltam hanem vmi politikai, kulturális vagy más szervezetre.


2010. júl. 23. 18:13
 1/4 anonim válasza:
Melyik városban gondoltad? Rugalmas vagy utazás tekintetében? Milyen jellegű feladatot szeretnél ellátni és mennyi időt tudsz rászánni?
2010. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
fontos, hogy felmérd a terepet. Milyen lehetőségek vannak az adott városban? Te mit vállalnál szívesen? Mennyi időd van rá az egyetem mellett? Ezután lehet eljárni egyetemi álllábörzékre, ahol rendszeresen hirdetnek gyakornoki állásokat. Nézelődhetsz a helyi polgármesteri hivatal oldalán, ott is szoktak lenni hirdetések. Pártoknál is érdeklődhetsz, hogy a helyi szervezetnél milyen lehetőségek vannak. Beírhatod a google-ba, hogy "gyakornoki állás (helynév)" Ezeregy lehetőséged van, csak élni kell vele...
2010. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismerem valamennyire a jogot, a barátnőm oda járt, és náluk emlékszem, volt kifejezetten ilyen szabadon választható tárgy, hogy önkéntes szociális munka. Kreditért, és elvileg szervezetten ment, tehát ők segítettek bent a tárgyat felvett hallgatóknak megfelelő civil szervezeteket találni, ahol dolgozhattak. Többet nem tudok róla, meg őszintén szólva azt sem igazán hiszem, hogy sok értelme lenne. Az valóban igaz, jogon talán különösen, hogy érdemes az egyetemi évek alatt is már helyezkedni kicsit, meg némi gyakorlati tapasztalatot szerezni, de inkább 3., 4. és 5. évben, és nem ilyen civil munka végzésével, hanem bekéredzkedni egy ügyvédi irodába, és ott tenni-venni valamit (ingyen természetesen). Szóval valami olyasmi, mint a kötelező, hathetes szakmai gyakorlat esetében, csak annál kicsit komolyabban és hosszabb ideig, mert az a hat hét önmagában azért nem túl sok...
2010. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Budapesten tanulok. Ha érdekes a munka vagy, ha kilehet törni az átlagból, vagy egy nemes cél érdekében mindegy mennyi időt foglalkozom a munkával.
2010. júl. 23. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!