Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valakinek van egy lakása,...

Ha valakinek van egy lakása, de nincs oda bejelentkezve, pl. mert kiadja, hogyan veheti át az oda érkező ajánlott leveleket?

Figyelt kérdés

2020. febr. 22. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Miért érkezik oda levél, ha nincs oda bejelentve? Hivatalos levelet eleve vagy a bejelentett lakcímedre küldenek, vagy arra, amit megadsz értesítési címnek. Ha tudod, hogy pl. az Elmű a budapesti címedre szokta küldeni, de te azt kiadtad valakinek, akkor vagy az Elműnek szólsz, hogy a szegedi címedre küldje, vagy a bérlődnek, hogy "Géza, ha levelem jön, szóljál már, beugrom érte".
2020. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első, te nem értetted meg a kérdést.

Nyilván nem arról van szó, hogy az illető épp ott tartózkodik, mikor becsenget a postás.

Hanem hogy UTÓLAG a postán hogy tudja átvenni, ha a lakcímkártyáján nem szerepel a cím.

Válasz: legalább tartózkodási címként vagy ideiglenesként legyen rajta, ha oda kéri a levelet, vagy ne oda kérje.

Nem egy ilyet ismerek, hogy bizonyos dolgait nem az állandó lakcímre kéri.

Pl. egy volt kolléganőm hitelt vett fel, amiről nem akarta, hogy otthon tudjanak, így az OTP-s levelek nem oda mentek.

Másik, jelenleg is kollégám, nyitott egy új bankszámlát, amiről nem szólt a feleségének. Szintén nem otthonra kérte a leveleket.

Ajánlott levél ma már elég ritkán érkezik, ha nincs különösebb oka, mivel szinte mindent el lehet intézni online, még az ilyen hivatalos ügyeket is.

A legtöbb ügy meg ugye mehet a hivatalos lakcímre.

Ha olyasmi történne, mint amiket fentebb írtam, akkor meg tudod, hogy honnan jött az értesítő, hisz az rá van írva, és ha nem is tudnád átvenni, vagy telefonon, vagy személyesen megérdeklődöd, hogy mit küldhettek.

Nekem 9 éve van lakáshitelem, és kb akkor küldözgettek csak átvevős leveleket, azóta, azaz évek óta csak a rendes havi törlesztőről jön egy levél, amit nem kell aláírni.

Ha valakinek jegyzői vagy más jellegű hivatalos okirata lesz, az meg evidens, hogy nem egy kiadott lakás címére fog menni, hanem a bejelentett lakcímre.

2020. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Levél átvételéhez nincs szükség a lakcím igazolására, tehát a kérdés nem értelmezhető.
2020. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"pl. mert kiadja" -- nekem ebből az jött le, hogy ő adja ki
2020. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3

Vagy a lakcímet kell igazolni,/lakcímkártyával/ vagy vinni kell az értesítőt

2020. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

"Levél átvételéhez nincs szükség a lakcím igazolására, tehát a kérdés nem értelmezhető."


Én értesítővel szoktam menni, ha nagy ritkán menni kell, és tőlem mindig kérik az irataimat.

2020. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
A személyazonosságot igazolni kell, a lakcímet nem.
2020. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor kérik a lakcímkártyát, ha másvalakiét veszed át.
2020. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!