Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehetséges ilyen adás-vételi...

Lehetséges ilyen adás-vételi szerződés írni?

Figyelt kérdés

Adott egy Vodafone függő iPhone készülékem amit szeretnék eladni. Részletre vettem, de mivel biztosra fizetem tovább, ezért ezzel szeretném valami szerződéssel elhitetni a vevővel, hogy nem verem át.


Adás-vételi szerződésben bele lehet foglalni, hogy részletfizetés mellett továbbá fizetem vagy ilyesmi?



2020. febr. 25. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Inkább az a kérdés, hogy el lehet-e adni a telefont amíg ki nem fizetted, mert ebben nem lennék biztos.
2020. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet eladni a telefont, amíg fizeted a részleteket!
2020. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha részletre veszel valamit (legyen az autó, ház, vagy akár telefon) addig nem adhatod el, amíg teljesen ki nem fizeted, mert bár papíron a tiéd, gyakorlatba az akinek tartozol (legyen az bank, vagy a Vodafone) bármikor viheti a cuccot, ha nem fizetsz. Tehát előbb egybe kifizeted a telefont és utána adod el, ha jogilag nézzük.


Az más kérdés, ha te így is megakarsz szabadulni tőle, végülis megtudod tenni, de senki nem fog olyan telefont (vagy akármit) venni, aminek a megtartása attól függ, hogy te most fizeted-e a részleteket, vagy sem.

2020. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!