Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azok akik szerint rendelgetni...

Azok akik szerint rendelgetni az ételt olcsóbb mint főzni, nincsenek tisztában az alapanyagárakkal, ételkészítéssel?

Figyelt kérdés
2020. febr. 25. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:

Pl. nálam most csirkecomb van krumpli körettel. 6 comb volt vagy 600forint, a krumpli hozzá 100(ok, ez pont akciós volt)


700 forintból megvan és ez nem egyetlen ebéd... 700 forintból mit eszel?egy szar gyrost, vagy valaminyugdíjas "menüt" amiben hús csak mutatóbanvan.

2020. febr. 25. 15:04
 12/62 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve hogy lehet ám nagy adagban is főzni. 3 kg húsból mondjuk.Aztán porciózva lefagyasztod...


Meg az órabérre visszatérve.Engem senki nem fizetne mikor itthon vagyok és nem főznék....titeket ki fizet ilyenkor?


Engem csak munkában fizetnek.


Ez a saját órabér beleszámolása a főzésbe,szerintem egy baromság a legtöbbször.

2020. febr. 25. 15:07
 13/62 anonim ***** válasza:
24%

Nem feltétlen az órabérrel van ez összhangban.

A lényeg az, hogy vagy időt, vagy pénzt kell áldoznod. Én például átlagosan 2000 Ft-ért ebedelek, de ebben benne van egy leves, egy főétel és egy desszert. Na, most ha ezt meg akarnám csinálni otthon magamnak, egyrészt nem tudnám, másrészt másnapra nem lenne friss, harmadrészt több óra elmenne vele!

Úgyhogy én inkább költők rá napi 2000 Ft-ot, de nekem megéri, hogy cserébe nem kell vele otthon foglalkoznom, változatos, és van benne leves, főétel és desszert.

Keresek óránként durván 4000 Ft-ot nettóban, így ez a 2000 Ft-ot egy fel órányi munka összege, bagatell dolog. Nyilván, ha csak óránkénti 1000-1500 Ft-ot keresnék, akkor én is inkább főzném magamnak otthon másnapra a krumplit és a csirkét.

2020. febr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
Ha ennyire semmibe veszed a válaszokat, minek írsz ki kérdést?
2020. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:

"Keresek óránként durván 4000 Ft-ot nettóban, így ez a 2000 Ft-ot egy fel órányi munka összege, bagatell dolog"


Nekem ezres órabérem van.Nem nagyon tehetném meg hogy rendelgessek.


Neked bagatell 2ezer forint, én ebből több napra főzök.

2020. febr. 25. 15:22
 16/62 A kérdező kommentje:

Nem veszem semmibe a válaszokat, csak idegesít hogy engem néznek hülyének hogy főzök magamra....


Így az olcsóbb nekem,ez van.

2020. febr. 25. 15:29
 17/62 anonim ***** válasza:
48%

Épp ezt mondom. Az ember anyagi helyzetétől függ az egész.

Ha az alapanyagok árát nézzük, akkor nyilván olcsóbb főzni, mint rendelni. Ez tény.

Egy bizonyos jövedelmi szint alatt az ember az idejét cseréli pénzre (főz, ami időbe telik, de így kevesebb pénzt kell költenie), fölötte pedig a pénzét időre (inkább több pénzt költök, rendelek, de cserébe nem kell főznöm, és több időm marad másra).

Szerintem ez a gondolkodásmódbeli különbség okozta a félreértést, ami a kérdést ihlette

2020. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
35%
1000 Ft-os órabérrel minden normális ember főzne saját magára, én is.
2020. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem milyen munkával van ilyen órabéred??
2020. febr. 25. 15:38
 20/62 anonim ***** válasza:
54%

Az én válaszom is teljes mértékben haszontalan volt, pedig én is pont ugyanezt fogalmaztam meg. Nyilvánvalóan olcsóbb főzni, de időben egyáltalán nem mindegy, az ember sok esetben megfizeti a kényelmet, ha megteheti. Aki nem teheti meg, az nem gondolkozik ezen nyilván, de nem kell bizonygatni, hogy ez a jobb, vagy az a jobb megoldás.

Elhiszem, hogy te elvagy a csirkemelles, "bedobom a sütőbe a combot" kajákon. Egyrészt azt is meg kell venni, haza kell vinni, elő kell készíteni, aztán bedobni a sütőbe és utáni is odafigyelni azért rá. A 20 perces csirkemellhez is össze kell dobni valamit, arra is oda kell figyelni és nem, az ember nem enne mindig ilyeneket napokig és nem enne frissen leolvasztott kajákat állandóan. Én legalábbis nem, ezért megfizetem a kényelmet, mert megtehetem és inkább töltöm azt az időt a családommal. Ettől függetlenül sosem néztem le senkit, aki főz, sőt. Csodálom, hogy van ennyi ideje és energiája. Én szívesebben töltöm mással az időt, biztos azért is, mert nem szeretek főzni, egy kényszerű dolog számomra.

2020. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!