Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék a vállalkozás...

Szeretnék a vállalkozás megalapítása előtt előrendeléseket felvenni. Van erre lehetőségem?

Figyelt kérdés

Lennének termékeim (termék ötleteim), amikkel szeretnék elkezdeni házalni (kisebb üzletekben). A vállalkozást egyelőre nem csinálnám meg, mert amíg csak bejárom az országot, és felveszem az előrendeléseket, (és felmérem az igényeket) addig nem akarom sem azt hogy pörögjön az óra, sem mást intézni.

Elég jó reményeim vannak, de a kérdésem az, hogy amíg nincs mögötte vállalkozás, elkezdhetem járni az országot, és kérdezgetni a jövőbeli vásárlókat, hogy mit szeretnének majd, és mennyit? Ha mondjuk ezt letudtam 2-3 hét alatt, utána 1 hónap alatt legyártatnék mindent, és kézbesítenék.



2020. márc. 6. 11:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%

Miért ne? Senki nem fizet érte neked, nincs mit számláznod, nincs mi után adóznod.

A szabadidőddel azt kezdesz, amit akarsz.

2020. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem csinálhatod. A rendelés felvétel és a termékek legyártása már gazdasági tevékenységek, amihez valamilyen vállalkozási forma kell. Anyag- és gyártási költséget hogy számolod el vállalkozás nélkül? Milyen papírt adsz az ügyfélnek a megrendelésről, az esetleges előlegekről? Szerintem ez így nem igazán járható út, ahogy gondolod.
2020. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem kérnék előleget, és nem adnék semmilyen papírt.

Egyszerűen elmennék, és megkérdezném XY-t, hogy szeretne-e a termékeimből, esetleg otthagyok egy szórólapot, majd ha azt mondja, hogy igen, akkor felhívom 2 nap múlva, leírom hogy miből mennyit kér, és megmondom hogy 1-2 hónap múlva tudom leszállítani a cuccot.

Nem akarok leírni semmilyen gyártási költséget, főleg nem előre... KATA lenne a vállalkozási forma, mert a keretből kijönne egy viszonylag nagy mennyiségű eladott cucc.


Ami esetleg kellhet, az egy adatkezelési tájékoztató, de talán az sem fontos, ha csak egy papírra vésem le, hogy "Jóska Pista - 5 zokni, 6 papucs, hívni kedden."

2020. márc. 6. 11:46
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Ez egyfajta piackutatásféle ha jól gondolom. Azt meg nyugodtan csinálhatod vállalkozás nélkül is.
2020. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%
Én értem, hogy nem szimpi amit írtam, de attól függetlenül fenntartom a véleményemet, hogy ezt így nem csinálhatod. Mint mondtam, már a rendelés felvétele és a gyártás folyamata is gazdasági tevékenység. Attól mert katás vagy, még az áru eredetét tudnod kell papírral igazolnod, még ha költségként nem is akarod elszámolni. És attól mert egy szalvétára írod fel a személyes adatokat, attól azok még személyes adatoknak minősülnek. Szerinted kisebb üzletek fognak rendelni úgy tőled, hogy semmi papírt nem kapnak? Ők sem hülyék, nekik számolni kell ezzel, és ha nincs papír, akkor simán keresztülhúzhatod a számításaikat ha nem szállítasz, vagy nem olyan minőséget. Én ha boltos lennék, biztosan nem vennék így árut tőled.
2020. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ahogy már írtam kétszer, NEM GYÁRTATOK addig, amíg nincs vállalkozás mögötte, és az üzletnek sincs semmilyen rizikója ebben, mert nem fizet egy árva garast sem.

Lenne pár termékem, amit mint magánszemély elkészíttetek, és bemutatok, és ugyanazt fogják kapni.

Ha megvan, hogy ki mennyit kér, akkor fogok vállalkozást csinálni, és gyártani.

2020. márc. 6. 12:05
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a kérdező nem akar gyártatni addig, amíg nincsenek meg az igények. Utána pedig megalapítja a vállalkozást még a gyártás megkezdése előtt.


Jól gondolom? Mert akkor jól van így.

2020. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, akkor egyre gondoltunk. :)


De tapasztalatból mondom, hogy nincs üzlet rizikó nélkül. Az, hogy valaki a szép szavát adja valamire, nem ugyanaz, mint amikor ki is fizeti.


Ettől függetlenül jó ötlet, így minimalizálhatod a veszteségeket, és ezzel a nyakadon maradt készletet.


Vannak olyan tanácsadók, akik azt javasolják, hogy nyugodtan készíts céges honlapot, és csak azután alapíts vállalkozást, miután bejöttek az első megrendelések.


Na ezt nem ajánlom!

2020. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%

"és megmondom hogy 1-2 hónap múlva tudom leszállítani a cuccot."


Ezzel van ám egy kis gond... Ha nincs szerződés, nincs előleg, akkor nem köteles átvenni a terméket 1-2 hónap múlva. (Még a 14 napos elállási jog is meg tud borítani vállalkozásokat)


Mit fogsz csinálni, ha 2 hónap múlva ott állsz 500 zoknival és 300 kesztyűvel és mondjuk a felét visszamondják a megrendelésnek?

Az adót meg ugyanúgy be kell fizetni.

Szerződés nélkül nem működik, szerződést meg csak vállalkozóként köthetsz (jó tudom, magánemberként is, csak azt utána nem adhatja el vállalkozóként)


Amúgy az, hogy valaki körbekérdez, az lehet egy piackutatáés, de a mai "meggondoltam magam", "jogom van elállni", "mégse kérem" világban semmit nem jelent, ha leadnak 500 zoknira igényt - ettől még lehet, hogy 100-at sem fogsz tudni eladni belőle.

2020. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Na jó, te látom mindenbe bele akarsz kötni. Mit érdekel téged, hogy rajtam marad vagy nem? Volt ilyen kérdés?


Azt kérdeztem, hogy elmehetek-e előzetesen előrendelési igényeket felvenni, és akkor ezekszerint igen.

2020. márc. 6. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!