Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem tudom lekérdezni az...

Nem tudom lekérdezni az értékpapír egyenleget az MNB-nél, lehetséges hogy az állampapíros ügyíntéző ellopta a pénzemet?

Figyelt kérdés

Hibás bejelentkezés! / Login error! ír ki.

Pedig a papíron kapott belépési azonosítót használom 24 számjegyből áll, a jelszó pedig a nyilvántartási számla kivonatot megkapott havi jelszó, most elöször akartam lekérdezni. Lehet igazából az ügyintéző ellopta a pénzem?



2020. márc. 10. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondd, hogy ezt nem komolyan kérdezted...


Komolyan gondolod, hogy azért, mert nem tudsz valahova belépni, azért rögtön egy ügyintézőt kell megvádolni lopással? A kettőnek semmi köze egymáshoz.


Egyszer nem tudtam belépni az ügyfékpaun - akkor ellopták az adataimat? :D


Komolyra fordítva a szót: valamit biztosan nem jól csinálsz, de lehet technikai hiba is.

Aztán: vagy próbálj meg másik böngészőből belépni vagy sütit törölni - ez is megoldás szokott lenni néha.

2020. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, februárban nyitottam kincstárnál számlát, és most először kérdezném le és erre nem lehet belépni, én rögtön arra gondolok hogy kamu adatokat tett fel az ügyfélszámlámra közben ellopta a pénzem, és ezért nem lehet lekérdezni MNB-nél. Kétlem hogy vmit elnéztem többször átnéztem és még csak specifikus hibát se írt ki 1 órája, login error /hibás bejelentkezés semmi specifikus a hibakereső táblázat alapján, gyanús. De megpróbálom majd holnap de gyanús
2020. márc. 10. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez akkora hülyeség, hogy az ész megáll. Tényleg ide vezetett az agyonmarketingelt szuperállampapír?


Az MNB nyilvántartás arra szolgál, hogy te meggyőződj arról, hogy ahol azt mondják, hogy állampapírt vásároltál, ott tényleg állampapírt vásároltál. (Ez mondjuk eléggé formalitás az Államkincstár esetében, hiszen valószínűtlen, hogy éppen a kincstár lép meg a pénzeddel.)


Az ügyintézőnek ehhez semmi köze, hiszen ha a forgalmazó (Államkincstár) rendszerében szerepel az állampapírod, akkor azt a forgalmazó garantálja, még ha az ügyintéző el is lopta volna a pénzt (ami kb. lehetetlen). Az MNB pedig már azt garantálja, hogy a forgalmazó ténylegesen állampapírt tart neked nyilván. Tehát az elméleted sehogy nem áll meg.


Az, hogy még nem jelenik meg a rendszerben, a rendszer sajátossága. Annak ellenére, hogy a havi jelszót már kiküldték, még várni kell pár napot, hogy le tudd kérdezni, mert van benne egy kis csúszás.

2020. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam
2020. márc. 10. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!