Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki rúghat a munkáltató ha...

Szatam9a kérdése:

Ki rúghat a munkáltató ha lázasan mész dolgozni?

Figyelt kérdés

Azt vezették be ,hogy amikor megyünk dolgozni mindenkinél lázat mérnek és ha valaki úgy jött a céges busszal,hogy lázas volt ki akarják rúgni és karantén a buszra.

Ez jogilag lehetséges? Megteheti ezt egy munkálato?



2020. márc. 17. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindegy? Úgyis agyonvernek remélhetőleg a kollegáid.
2020. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, Te nem hallottál róla, hogy kihirdették az országban a veszélyhelyzetet és ezzel együtt a RENDKÍVÜLI JOGREND-et?


A munka törvénykönyvében le van írva, hogy a munkavállalónak munkára alkalmas állapotban kell munkára jelentkeznie.


Ha lázas vagy, nem kéne veszélyeztetni a többi kollégádat - még ha csak másmilyen betegséged is van - hanem otthon kell maradni, háziorvost telefonon felhívni, stb.


Igen, megteheti. Nem kirúg, hanem felmond.

2020. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ki emiatt nem rúgathat, de a jelenlegi helyzetre való tekintettel arra kényszeríthet, hogy elhagyd a munkahelyed és ne gyere vissza, amíg meg nem gyógyultál. A távollétre vagy betegszabit veszel ki (ha elmész az orvoshoz és kiíratod magad) vagy a sima éves szabidból is vehetsz ki rá napokat. Legrosszabb esetben fizetés nélküli szabadságra mész.

Mindenesetre a jelenlegi helyzetben nem ajánlatos senkinek munkába menni, ha lázas, hiszen nem tudhatjuk, hogy mitől beteg. Ha előző este már lázasnak érzed magad, másnap reggel telefonálj be, hogy nem mész. Azt nem hinném, hogy valaki reggel munkakezdésre lázasodna be és ott derülne ki, általában délután vagy estefelé szokott eljönni a láz, amikor az ember lebetegszik.

2020. márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Az semmi öreg , de ha direkt nemtorodomsegbol megfertozol valakit súlyos testi sértés, ha meghal akkor emberölés.

A börtönből nehéz munkába járni így teljesen mindegy hogy kirúgnak e vagy sem.

2020. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A kérdés nem afelé irányult,hogy én lázas vagyok és beakarok így menni. Hanem hogy jogilag ez lehetséges-e.

Ha nem vagy tudatában,hogy lázas vagy és ez történik az jogilag alá van-e támasztva.

Nem személyeskedni kell :)

2020. márc. 17. 22:01
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként láztól lehetek terhes?
2020. márc. 17. 22:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Most ez jogi kérdés, vagy biológiai?!? (Nem, a láztól nem esel teherbe)
2020. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!