Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kirúghat-e a munkáltató...

Kirúghat-e a munkáltató (állami cég, közszféra), ha próbaidő lejárta után bejelentem, hogy 14hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 21:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
13%

Igen, ha a szerződésedben benne volt, hogy nem lehetsz az.

Vagy, ha a munkakör nem betölthető terhesen.

2019. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
27%
Én biztos kirúgnálak, már ne haragudj, mert ez azt jelenti, hogy eleve terhesen jelentkeztél egy pozícióra, amit már tudnál, de már csak azért sem jelentetted be. A hozzád hasonló nők miatt szívnak azok a fiatal nők, akik tényleg dolgozni szeretnének.
2019. dec. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%
Ne törődj az előző hozzászólókkal! Nem rúghatnak ki. Azt meg nem kell közölni, hogy tudtad.
2019. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
nem
2019. dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
35%

ÉN, így rúgnálak ki.:


Megvárnék pár hónapot, majd közölném, hogy megszűnt a munkaköröd. >:)

2019. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
14%

5-re.


És ez támadhatatlan! Legális!

2019. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
2-es képzeld NEM, nem tudtam hogy terhes vagyok egeszen 9 hetes koromig ! 😊 eleve nem vagyok egy kis darab, és ráadásul Pajzsmirigy alulműködésem is van (ezért nem tudok lefogyni), az életben nem gondoltan volna, hogy megadatik számomra a világ legszebb ajándéka, hogy kisbabám legyen.... és már ne haragudj, de mindenkinek joga van a családalapításhoz, munka es próbaidő ide vagy oda. Te is eshetsz teherbe váratlanul, akkor is a cég érdekét néznéd?! Na ugye, hogy nem! A gyerek az első.
2019. dec. 18. 22:39
 8/32 A kérdező kommentje:
Ügyfélszolgálaton dolgozom, szóval erre nem tudnak hivatkozni, mert egy ügyfélszolgálati munkakör nem szűnik meg hipp-hopp.
2019. dec. 18. 22:41
 9/32 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom nem váratlanul ért, hanem ehhez kellett egy-vagy több védekezés nélküli együttlét a pároddal/férjeddel. Ha fair vagyok a céggel, akkor nem csinálok ilyen, hanem majd akkor, amikor már bedolgoztam magam és illik. Most kimagyarázhatod ezt azzal, hogy milyen csodás ajándék meg minden, én nem mondom, hogy nem az. Csak hogy nem váratlanul jött, az is tuti.
2019. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
A munkakör egyébként jellegéből adódóan betölthető terhesen is. Nem is tervezek táppénzre menni egészen addig, amíg nem muszáj. Hála Istennek a babával is minden rendben és velem is többnyire.
2019. dec. 18. 22:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!