Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kezdeményezésről, hogy a tulajdonosnak el kéne engedni a bérleti díj felét?

Figyelt kérdés
Sőt vannak akik tovább mennek és elvárnák, hogy semmit ne kelljen fizetni. Én ezt nem tartom korrektnek. Szép dolog, hogy aki tud az segít, de ne legyen már ez elvárás! Abba nem gondolnak bele, hogy sok tulajdonosnak a bérleti díj a bevétele fontos részét képezni és ha ez megszűnne ők kerülhetnek nehéz helyzetbe?

2020. márc. 17. 19:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Baromság. Magánszerződésekbe nem lehet beleszólni.
2020. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
A piac majd beáraz mindent. Mivel lesz szabad lakás a vendéglátósok miatt, akik most nem tudnak fizetni + AirBnb, lefognak menni az árak.
2020. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Milyen "kezdeményezés"? Azért mert a gyk-n valakik ezért reklamálnak? Vagy van egy-két ember, aki ezt "elvárná"?

Ha a mindkét fél által aláírt szerződésben nincs olyan kitétel, hogy járvány, munkanélküliség, akármi esetén kevsebbet vagy nem kell bérleti díjat fizetni, akkor ne reklamáljon, kezdeményezzen.

2020. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Tébolyult elképzelés.
2020. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Én az e havit el se vettem a bérlőtől. Némileg több, mint a felét tudta volna kifizetni de nem az összeset.Alig maradt volna nekik 6000 Ft egy hétre . Majd at lesz ütemezve , szerződésbe meg eleve 90 napig nincs gond a késedelemmel sem.
2020. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%

"Abba nem gondolnak bele, hogy sok tulajdonosnak a bérleti díj a bevétele fontos részét képezni és ha ez megszűnne ők kerülhetnek nehéz helyzetbe?"

Abba nem gondolsz bele hogy sok bérlőnek a fizetése a bevételle fontos részét képezi, és ha megszűnik a munkahelye (márpedig sokakat ki fognak rúgni a járvány miatt vagy fizetés nélküli szabadságra küldenek) ők fognak nehéz helyzetbe kerülni? Vagy a bérlőnek mindegy halljon csak éhen? Miért fontosabb a tulajdonos megélhetése mint a bérlőé? Nem egy embert ismerek akinek a lakbér néha több is mint a munkanélküli segély vagy a táppénz amit kapni fog, velük mi lesz? Az mindegy csak szegény bérlő kapja meg a pénzecskéjét?

2020. márc. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
A baj ott kezdődik, ha fő bevételi forrásként tekint a bérbeadó a bérleti díjra.Emellett az ingatlan neki legrosszabb esetben el is adható érték. Nálunk is igy van , a legmassszivabb megtakarítási forma utolsó között dobjuk be szükség esetén. Egyébként ilyenkor jön jól eleve, hogy 5 éves szerződéssel én pl eddig is csak a piaci áru bérleti dij feléért adtam bérbe. Látszólag most mar van ahol ez is problémás lehet.Inkabb legyen stabil a kevesebb mint lufi a magasabb amik most leolvadhatnak.Üzlethelyiségek ugyanez.Kitartják a sok száz ezres bérleti dijakat 0 bérlővel vagy 3 havinra próbalkozóként 1-3hónapig tudom fizetni vállalkozóval " is akár üresen, amig 10-ed annyiért éveken àt stabil bérlővel működő üzletek vannak meg votak eddig is. Ez nem kezdeményezés csupán normál piacismeret kellene hogy legyen . 6 év alatt azért történt csak egyszer bérlő váltàs, mert az előzők 5 év után saját ingatlant tudtak venni albérleti dij fizetése mellett is. Egyébként kőműves a pár férfi tagja, igy előrehozott felújításokba is el tudjuk számolni a bérletit szükség esetén. A nő meg most vált munkahelyet emiatt is szorultak meg.
2020. márc. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a tulajdonosnak is megszűnt a munkahelye, lehet hogy a hitelét fedezi belőle, lehet hogy ledolgozta az életét és a megtakarításából vette, hogy kiegészítse a kevéske nyugdíját. Aki megteheti és tud segíteni, attól szép gesztus. De ne várjuk már el könyörgöm!
2020. márc. 18. 15:14
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Bak Norbert: "Egyébként ilyenkor jön jól eleve, hogy 5 éves szerződéssel én pl eddig is csak a piaci áru bérleti dij feléért adtam bérbe"

Öööö... miért is jó az, hogy a piaci ár feléért adod ki a lakásodat?? Miért nem jobb az, ha valaki a piaci áron adja ki ha ki tudja adni?? Ennek semmi értelme már bocs...

Az más tészta, ha valaki nem tudja kiadni annyiért, mint hirdeti, de akkor az azt jelenti, hogy nem a piaci áron hirdeti, hanem magasabban.

Piaci áron is ki lehet adni hosszabb távra. A kettő nem zárja ki egymást.

2020. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mert a piac lufi volt már jóideje.

Így meg nem érzem meg, hogyha kipukkad.Emellett stabil bérlővel nincs annyi gond.Jobban megbecsuli a bérleményt, kevésbé lakja le.Nem kell mászkálni negyedévente átíratni a kozuzemeket nincs közüzem tartozas felhalmizas kikapcsolás .Illetve mivel elővásárlási joguk is van, így az eladáson sem kell gondolkodni ha ugy adódna ők sem futnak lutrira. Illetve hosszabb távon jól működő extra bevételek is elérhetők. Pl ha nem csak lakhatási célra adod berbe hanem pl vállalkozáshoz is.Többet hoz összességében mint egy sima kimaxolt albérleti díjbevétel ideig-óráig, amit fejre állít egy àllàs kiesése.

2020. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!