Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kezdeményezésről, hogy a tulajdonosnak el kéne engedni a bérleti díj felét?

Figyelt kérdés
Sőt vannak akik tovább mennek és elvárnák, hogy semmit ne kelljen fizetni. Én ezt nem tartom korrektnek. Szép dolog, hogy aki tud az segít, de ne legyen már ez elvárás! Abba nem gondolnak bele, hogy sok tulajdonosnak a bérleti díj a bevétele fontos részét képezni és ha ez megszűnne ők kerülhetnek nehéz helyzetbe?

2020. márc. 17. 19:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én piaci áron adtam ki (onnan tudom, hogy magasabb áron hirdettem meg, azon nem kellett, picit engedtem és sok jelentkező jött) és hosszú távra. Ezért mondom, hogy semmi összefüggés, piaci áron is ki lehet adni normális bérlőnek és hosszú távra. Attól, hogy valaki kevesebbet fizet még nem vigyáz jobban a lakásra, sőt! Plusz ha csökkennek a bérleti díjak még mindig lehet új szerződést írni ha a bérlő kéri. De persze ki így, ki úgy, mindenki úgy és annyiért adja ki, amennyiért akarja
2020. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem bőven megéri. És nem vàg földhöz ha kiesik a bérleti díj fél évre pl. "Élni és élni hagyni "inkább. Pláne, hogy cserébe pl. a helyi önkormányzattól én is bérmentesen kaptam egy vendéglátó egységet üzemeltetésre azon a településen. 😊(win-win-win). +1 win a helyi gazdaság fejlesztése, élénkítése.


Kaptam már úgy vissza ingatlant azért, hogy egy csaptelep sem volt hagyva bent, hiába kerestek jól. 😁

2020. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Remélem azt is elvárják hogy a boltban elég legyen mindennek a felét kifizetni, meg a villanyszámla is kevesebb legyen. A tulajdonos is pénzből él. Sokan hitelt fizetnek a kiadott ingatlanra. Ennyi erővel kérjen mindenki kevesebb fizetést, mert a cégnek is kevesebb a bevétele. Persze sajnálok mindenkit, nehéz időszak jön, de ezt mindenkinek saját magának kell megoldani.
2020. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Sokan hitelt fizetnek a kiadott ingatlanra. "


A gond itt kezdődik...


Az egy eléggé eltorzult gondolkodásmód hogy majd a bérletiből fizetem a törlesztőt a többi meg marad nekem 😁Egy felújítási tartalék plusz adó elviszi a "hasznot".Arról nem beszélve, ha az ingatlant nem 2014 előtt vette valaki ilyen célra.


Eddig királynak tűnt, hogy nem kell dolgozni csak a bérletiből élni, amiből a hitel es jàrulékos terhek mellett még a megélhetést is fedezni akarja valaki... Most meg siránkozik? 😁 Gazdasági analfabétizmus ami lufit indukált. Most csak visszaesnek a realitás szintjére.

2020. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Csicsky válasza:
100%
Szlovákiában március 16-tól bizonyos kivételektől eltekintve mindent bezárattak. Nálam is emiatt bezárt a két bérlőm (vállalkozók), miközben már átutalták a márciusi bérleti díjat. Én mindkettőnek visszautaltam a bérleti díj felét és értesítettem őket, hogy amíg a hatóságok nem engedélyezik újból a működésüket, addig én sem tartok igényt a bérleti díjra.
2020. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozó bérlőként mi is a megoldási javaslatra várunk iskolabüfé kapcsán. Most ugye a elvileg az van, hogy sem emelni nem lehet a bérleti díjat, sem felmondani nem lehet a bérleti szerződést. A szakképzési centrum egységes joggyakorlaton dolgozik nem egyedi megoldási javaslatokon.Mi az egyik telephelyen így hatósági lezárás miatt nem tudunk működni pl. Az alkalmazott táppénzen egyenlőre és a járulék moratórium miatt feltehetően elküldeni sem kell a bérleti szerződés lejártáig.


Bérbeadóként az előző bérlőnk nekünk is 4 vállalkozás volt, 5 év alatt saját ingatlant tudtak venni maguknak a településen.

2020. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Helyeslem.
2020. ápr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Bak Norbertnek teljesen igaza van.
2020. ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!