Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérhető házhozszállítás...

Kérhető házhozszállítás kontaktmentesen?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy kinyitom a kaput, és hagyják ott az ajtóm előtt.

GLS vagy DHL lenne amúgy a futárcég.



2020. márc. 19. 13:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert általában alá szoktak íratni velem valami papírt, hogy átvettem.
2020. márc. 19. 13:34
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Moss kezet tesó, meg van oldva
2020. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 subrette ***** válasza:
31%
Ha fél percre találkozol a futárral és nem tüsszent rád, az nem közeli kontaktus. Amit tudunk eddig a vírusról, kevés esélye van, hogy a csomag átvétele során átadjátok egymásnak.
2020. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De pl. ha köszörüli a torkát az veszélyes lehet.

Ráadásul ki van adva nekik, hogy a tabletet, amin alá kell írni, nem adhatják ki a kezükből! Tartaniuk kell, miközben aláírom...

Amúgy az is nonszensz, hogy még mindig járnak házról házra kéményseprők meg villanyóra leolvasók... Már éppen ideje lenne válság protokollt bevezetniük.

2020. márc. 19. 15:53
 5/12 Jól van ez így? válasza:
Most, nem kell aláírni semmit.
2020. márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csomagon is megmaradhat ideig óráig. Szóval attól, hogy nem érintkezel a futárral vagy az aláírópaddal, a csomagon még lehet korona. Valahol volt egy tájékoztató, hogy milyen anyagon meddig él meg a vírus.

Szimplán elkerülhető annyival, hogy kesztyűt húzol, átveszed, kesztyű levesz, kézmosás, meg maszk.

Ha jó fej a futár aláír helyetted a jelenlétedben, de ez ilyen hamisítás/ visszaélés kategória.

( Csak egy példa: öreg bácsi, nehezen mozog. Kérte a munkatársam, aki kézbesítő, hogy írjon alá helyette és tegye be a postaládába. Szívességet tett az öregnek, majd a bácsika bejött panaszt tenni, h a kézbesítő saját maga írt alá, vagyis hamisított.😒 )

Forgalomban lévő pénzen ugyanúgy sok baci meg egyéb van, boltban vásárolt terméket is megfogdosták már előtted páran, ki tudja wc-zés után kézmosás hiányában. Vagy éppen egy hajléktalan gondolta meg magát a vásárlást illetően, te meg azt a terméket viszed haza. Úgyhogy szerintem ne a futártól tartózkodj, a korona nélkül is éppen elég szarral érintkezhetsz.

( Jelenleg kötelező előírás vonatkozik a mi kézbesítőinkre, vagyis maszk, kesztyű és fertőtlenítő nélkül nem dolgozhatnak. Az aláírópadot meg legalább a nap végén fertőtlenítjük. )

Próbálunk mindent megtenni a megelőzés érdekében, te is járulj hozzá, vedd fel amit fel kell és nem lesz probléma. Ha nincs, legalább egy zacskót húzz a kezedre és takard el a szád. A futár is félhet az ügyfeleitől, nem csak te a futártól.

2020. márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6: “ A futár is félhet az ügyfeleitől, nem csak te a futártól.”

Persze, sőt, kockázatos munkakör. Épp ezért kellene, hogy a kontaktmentes csomagátadás alap legyen!

“ Az aláírópadot meg legalább a nap végén fertőtlenítjük.”

Hát ez eléggé kevés. Minden egyes aláírás után kellene, ha már ennyire ragaszkodnak hozzá. De visszatérhetnének a hagyományos papír alapú aláírásra ideiglenesen!

A futárcégnek kellett volna már régen meghoznia azt a döntést, hogy a kézbesítés aláírás nélkül is érvényes, ha az ügyfél rendelésnél nyilatkozik erről. Németországban ez már régóta lehetséges (már a vírus előtt), és a honlapjuk szerint a DHL-nél is lehet úgy kérni, hogy hagyják ott az általad megadott helyen.

2020. márc. 20. 08:56
 8/12 A kérdező kommentje:
Most néztem a GLS angol nyelvű honlapját. Ott figyelmeztetik a vállalati ügyfeleiket, hogy megértésüket kérik, nem tudják garantálni, hogy minden esetben igazolást adjanak arról, hogy a csomagokat átvették.
2020. márc. 20. 09:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem mi tehetünk erről és csak leírtam, hogy nálunk mi van. Felsőbb utasításokat követjük. A rendszert sem mi irányítjuk. Hidd el, ha tehetném én nem is járnék be dolgozni. Mivel nálunk is csak azok kapnak védőcsomagot, akik közvetlenül ügyféllel érintkeznek. Én nem tartozom közéjük, mert háttérben dolgozom a kézbesítőkkel és a küldeményekkel meg egyéb dolgokkal, amit be adnak, feladnak, visszahoznak, stb. Ahogy írtam ideig óráig ezeken is él a vírus.. magamnak, saját pénzből szereztem be mindent, mert a munkáltató ezt nekem nem biztosítja. Pedig az ügyfél beadja és rögtön hozzám kerül.


De mondjuk kérvényt írtál? Megosztottad velük a meglátásaid/ igényeid? Vagy csak nekem tudsz pampogni, hogy kevés a fertőtlenítés? Esetleg adományoztál ennek érdekében? Mivel mi is korlátozott védőcsomagot kapunk, be is kell osztani-mint írtam még emberek közül sem mindneki kap. Munkakörünkön felül az előírt folyamatos fertőtlenítés is a mi dolgunk. Minden kilincset, ajtót, pultot, minden szart ami az eladótérben van, 2 óránként át kell törölni duplán. Idáig is le voltunk terhelve, állandó túlórákkal dolgoztunk, most szerinted minket kímél valaki? Segít valaki, támogat valaki? El vagyunk árasztva mindennel a mi biztonságunkra érdekében? Honorálják pénzben vagy bármiben? NEM. De persze vigyél dupla annyi cuccot, mert úgyis megfertőződsz, csak még mielőtt “meghalsz” vidd el őket. Ez a lényeg! Na meg az, hogy egy gyakori kérdéses arc fikázódik, de ez ellen nem tesz semmit és nem érzékeli, hogy már így is emberfeletti erőkkel próbálunk teljesíteni, kézbesítés során és a vírus elleni védekezésben.


Aláírás nélküli kézbesítés meg nem feltétlenül a legbiztonságosabb, főleg magyarban. Szerinted ha az ajtód előtt hagyják a csomagot, mint mondjuk amcsiban, meddig maradna ott? Ha meg nincs kamera felszerelve, h bizonyítod, hogy ellopták? Mikor kerítésen belül tárolt biciklit is kilopják, lezárt autókból rádiót, üzemanyagot lopnak. A feljelentési hosszas proceduráról meg értékhatárókról ne is beszéljünk.

Papíralapú kézbesítés mivel különb, mint az írópad? Az valami hiper szupi baci mentes képességgel bír? Vagy azt nem fogdossák össze? Csak mondom, h náluk papír alapú és írópados kézbesítés is van. Egy papíron, nem egy ügyfél szerepel, azt is annyian tapizzák, ahányan átveszik. Tudod takarékosság.. ne is feltételezz olyat, h majd 1 papír 1 emberé...

Így is megvan a bajunk, túlterheltek vagyunk, légyszi, húzz kesztyűt, vedd át a csomagot és ennyi. Fertőtlenítsd le te mielőtt aláírsz, ha ennyire félsz. 1000+1 megoldás van, de nem csak fikázódni kéne. Esetleg ha jó fej vagy adj egy fertőtlenítőt is “borravalóként”.

Kösz ha megérted!

2020. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom otthon mi a helyzet, de a nemet postanal szigoruan tilos az ugyfelnek alairnia, nem adhato a scanner a kezükbe. a csomag csengetes nelkul az ajto elott hagyhato, vagy ott, ahova kulon keri. en csak akkor tartok kontaktot vkivel ha az elkerulhetetlen. (pl csengetes nelkul nem tudok bemenni vhova, hogy ott hagyjam)
2020. márc. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!