Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért sírnak a vállalkozók...

Miért sírnak a vállalkozók hogy pár hónapig megcsappan a bevétel most, amíg eddig dőzsöltek?

Figyelt kérdés
az alkalmazottat meg szivatták a 2-4 órás bejelentéssel...
2020. márc. 22. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nincs alkalmazottam és munkaviszonyban többet keresnék jóval (az meg az én dolgom, miért jobb nekem a kevesebb pénz)
2020. márc. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Egyes helyeken pár hónapig megcsappan és eddig dőzsöltek, ott jó eséllyel nem sírnak.


Ahol meg teljes csőd jön a pár hónap kimaradt bevétel miatt ott meg jó eséllyel sírnak.


Könnyen lehet, hogy 10% alatti nyereségrátával dolgozó cégeknek a 2 hónap kimaradás 2 évnyi nyereség elmaradást jelent, de a fő probléma nem ez, hanem hogy nincs akkor tartalékuk, amivel tovább tudnának működni (nincs 2 évnyi félretett pénzük hitelt meg jó eséllyel nem kapnak, illetve a 2 hónap után sem biztos, hogy ugyanolyan mederben tudnák vállalkozásukat működtetni - lásd szinte teljes turisztikai szektor).


Ráadásul az egyik iparági csődhullám (turisztika, vendéglátás) magával ránthat más iparágakat (pl bankszektort), ami még több munkanélkülivel (és még több vissza nem fizetett hitellel) jár.


Jellemzően nem azok sírnak, akik nem tudnak a következő 2 hónapban új bmw-t venni maguknak, sokkal inkább az a félmillió ember, akit ez valamilyen szinten érint.

2020. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

1. Nem azok a vállalkozók sírnak, akik eddig dőzsöltek.

2. Megcsappanó bevételek mellett ki kell találniuk, miből biztosítják az alkalmazottaik bérét, és aztán hogyan és mikor fog újra beindulni a biznisz. A bizonytalanság nem jó az üzleti világban.

2020. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Én dőzsölök továbbra is, csak kirúgtam pár alkalmazottat.

Majd veszek fel újabb droidokat, ha helyre áll a rend.

2020. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Mert a látszat, külvilágnak mutatott irigylésre méltó élet most összeomlani látszik...
2020. márc. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Irigység,rosszindulat ON.

Na incelkedés mellett beindult az ,,irigy vagyok másra,ahelyett,hogy fejleszteném magam" kérdés.


Amúgy te vállaltad el a melót ennyiért.

Miért nem tetszettek tanulni és olyan állást megpályázni ahol megfizetnek rendesen meg be is jelentenek?


Vagy csinálj céget te is és mutasd meg,hogy kell.

2020. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem sírunk, nem küldtünk el senkit. Volt veszforgatókönyv pesszimista becskes recesszióval számolva , azt aktivàltuk, figyeljük az eseményeket számolunk az újonnan megjelenő kormányrendeletekkel. Nyugodtan elvagyunk. Erre való részben a tőketartalék és a többes tevékenységi kör is. Aki herdálta, kivonta korábban az eredményeket és úgy dőzsölt kifele pruccolva , az most sziv vagy szünetel pl. A munkaereje szív , aminek búcsút is inthet, ha már vissza tudna nyitni par hibap mukva.Lufikért meg nem kár és jót tesz a piactisztulàs is. Nézd a jó oldalát, megint sok tárgyi eszközt olcsón be lehet majd árveréseken szerezni, üres üzleteket bérelni kedvezőbben stb. aki marad erősebb lesz. Munkaerőhiánnyal sem kell annyira számolni. Ha az utolsó negyedev megmarad tisztán , még plusz is kijöhet idénre.
2020. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fix költségszint valoszinuleg nagyobb egy hónapban, mint fel éves bevételük. És a tőkéjük is benne áll a cégben,
2020. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért nem leszel te is vállalkozó? Akkor te is dőzsölhetnél.
2020. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!