Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az a tőzsdén, hogy...

Miért van az a tőzsdén, hogy a hírtelen leesett részvények ára most emelkedik (a legtöbb), pedig a vírus egyre jobban terjed?

Figyelt kérdés

2020. márc. 26. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Mert most tobben akarnak venni, mint eladni, ezert emelkedik az ara.

Amikor tobben akarnak eladni, mint venni akkor meg csokken.

2020. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Fog az még esni. Ez csak ideiglenes a FED és EUs jegybankok gazdaságélenkítő döntései miatt.
2020. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Szakszóval élve "felpattant" a piac, ugye brutális zuhanás volt az elmúlt napokban kvázi "olcsóbb lett a piac" ezért most rengetegen spekulálgatnak, az emberek próbálnak nyerészkedni, de ugye még csak most jön a vírus java, úgyhogy fogunk még látni érdekes dolgokat szerintem.
2020. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szakszóval élve "felpattant" a piac"


Utólag mindent meg lehet magyarázni. Ha nem pattant volna fel, hanem még 5 napot megállás nélkül csökken, azt is.

2020. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a FED embere azt mondta, hogy VEGTELEN penzuk van, ha kell penz valamire csak beirjak a szamitogepbe a megfelelo osszeget es mar koltheto is.
2020. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bulltrap-nek hívják az ilyet.
2020. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

jajj... Annyi jós van itt...


"De ugye most jön még csak a vírus java". Miből gondolod?

Fejtsd már ki. Nem mondom, hogy nem így van. De azt se hogy igen. Egyszerűen nem állítok tényként dolgokat, amiket nem tudok.


Amúgy meg igen. Utólag mindent meg lehet magyarázni. Bármelyik árfolyam mozgást. Ha visszaállnak a részvények fél éven belül oda, ahol voltak, azt is megmagyarázom neked. Ha visszazuhannak a mélypontjuk alá egy hónap múlva, azt is megmagyarázom neked.


Ne legyetek jósok... Senki nem lát a jövőbe. Utólag meg marha könnyű okosnak lenni. Senki nem tudja a tutit. Bármennyire is állítja valaki. Főleg nem a gyakorikérdések.hu-n. Én sem tudom a tutit. De nem is írkálom le tényként az elgondolásaimat.


Lesznek emberek akiknek véletlenül igaza lesz. Azok majd nyomják a "háááénmegmondtam-ot". Meg lesz ugyan ennyi ember, aki ugyan ilyen véletlenül tévedett. Azok meg majd szabadkoznak, meg magyarázkodnak, hogy "ez van".


Ne kezeljetek jóslatokat fix tényként. Ne jelentsétek ki, hogy mi lesz. Amikor nálatok jóval nagyobb emberek sem tudják. Sem a tőzsdén, sem a koronavírussal kapcsolatos bármilyen gazdasági kérdésben.

Simán lehet, hogy igazad lesz. De nem azért, mert te azt marha átgondoltad, és elemeztél. Tippeltél, igazad lett.

2020. ápr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hehe, utolsó, nem tűnt fel, hogy egy több, mint 1 hónapos kérdésre és kommentre válaszoltál? A 3asnak igaza volt, hiszen sokkal rosszabb a helyzet most, mint 1 hónappal ezelőtt. Akkor 1 millió alatt volt a megbetegedések száma, ma már 3 millió. A halottak száma is tovább nőtt.

Úgyhogy itt speciel a múltba nézhetsz és azt láthatod 1 hónappal ezelőtt ki mint gondolt a jövőről :)

Egyébként te honnan tudod, hogy a hozzászólók közül ki tippelt és ki elemzett? :)

2020. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hehe. Március végén volt majdnem minden a mélyponton. Azóta felfele megy minden. Ők március végén kommentelték azt, hogy lesz ez sokkal rosszabb.


Amikor bekommentelték hogy "most jön a java", rá egy hónapra pl a NASDAQ elindult felfele. Ahhoz képest jelenleg potom (kb) +30%-on áll.

Nagyjából ez jellemző az egész tőzsdére.


Úgyhogy ja...Marhán igaza lett :D...

Ha az elkövetkezendő 3 hónapban ismét visszaesik, akkor meg jön a "én megmondtam"-ozás.

2020. ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arra az 1 hónapos kommentre regáltál felháborodva, hogy most jön még csak a vírus java. Erre írtam, hogy így lett, úgyhogy nem értem miért beszélsz másról.
2020. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!