Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valakinek nincs (elegendő)...

Ha valakinek nincs (elegendő) tartaléka, akkor miért gondoljátok azt, hogy elverte a pénzét?

Figyelt kérdés

Először is. A 2019-ig tartó gazdasági fellendülésben is léteztek alacsony fizetések (és magas megélhetési költségek).



Másrészt fogalma sincs az embernek arról, hogy a másiknak mire ment el a pénze...


Én például otthon reggelizek, ezért nem veszek 5-600 forint értékben pékségben szendvicset, péksütit. Az ebédet néha magam főzöm. Új ruhát évente, másfél évente veszek. Költséges hobbim kevés van, ami igen, arra elhihetitek, de évek óta csak vágyakozom az új dolgokra... Sajnos szociális életem is kevés van.

Mégis alig maradt tartalékom, mert felélődött. A nagyja tanulásra.


És amikor összeszámolom, mennyi ment el a tartalékomból és mennyit költöttem a tanulás miatt, még így is azt látom, hogy tök ügyes voltam, mert az előbbi összeg jóval kevesebb. Havi 150-200 közötti bevételből mindezt.


Mégis mit kap az ember ezen az oldalon?

Igenis nem vagy tudatos és igenis elverted a pénzedet...


Pedig rengeteg eset lehetséges, ami elviszi az ember pénzét...


2020. márc. 30. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Én nem gondolom, de nyilván létezik olyan eset.
2020. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Én sem gondolom, hogy elverte a pénzét, viszont szerintem nincs olyan kis fizetés, amiből 10-15%-ot ne lehetne lecsípni és félretenni!
2020. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Egyrészt de, van.


Másrészt ha pl én összeszámolom, mennyit költöttem és mennyi ment el, simán ott a 15% lecsípés.

2020. márc. 30. 11:27
 4/17 anonim ***** válasza:

én sem gondolom így - de van aki ezt tette, van aki nem.

itt ami nekem nem szimpi, ha valaki rögtön elkezdi szapulni azt, aki félretett bármilyen összeget vagy a kormányt szidja vagy onnan várja a segítséget rögtön (nem vagyok fideszes és távol áll tőlem a kormány védelme).

rettenetes a mostani helyzet, azokat is megviseli vagy akár tönkreteszi majd teljesen, akik eddig is tudatosan élték a (pénzügyi) életüket.

nem kívánom senkinek a nincstelenséget, de arra mégis mit lehet reagálni, ha valaki rögtön mástól várja a segítséget és szapulja azokat, akik igyekeztek a kevésből is félrerakni. erre nem lehet mit mondani, valószínűleg eddig is csak moziztak a saját életükben, mintha nem lenne ráhatásuk és minden valami külső erőn múlna, ahonnan most is várják, hogy megmentsék őket

(nyilván sok valós esetben erre szükség van, én csak a hozzáállást kifogásolom, nem mást)

2020. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én pont az ellenkezőjét érzem...
2020. márc. 30. 12:17
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Ezek az emberek úgyse fognak válaszolni. Szerintük, ha nincs legalább 1 diplomád, meg tárgyalóképes nyelvtudásod, vagy piacképes szakmád, akkor biztos lusta vagy, meg beéred ennyivel, ne sírjon a szád.

Pedig el kéne fogadni, hogy nem mindenki dolgozik multinál többszázesres nettó fizuért vagy van tőkéje, tudása vállalkozni. Van akinek esélye se volt képezni magát... Stb, millió 1 életút van. Az biztos, hogy az emberek többsége szarul keres. Hitelt fizet, hogy egyről a kettőre jusson, vagy albérletben lakik... stb

Én se tudok félretenni. Nincsenek nagy igényeim, de a fizetésem nem sok. Tanult is vagyok, de arra nincs már kerestem, hogy más iskolát is elvégezzek. Persze vannak olyan szupermenek aki munka, család mellett megteszik, nekem nem megy (próbáltam).

Persze van, aki elveri a pénzét, de a többség nem ilyen.

2020. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Ha van olyan fizetés, hogy 10-15%-ot nem lehet belőle megtakarítani, akkor az azt jelenti, hogy van olyan fizetés is, amiből konkrétan az alapszükségletek sem biztosíthatóak. A minimálbér márpedig az általad említett 150-200 ezer alatt van, és vannak, akik csak minimalbért keresnek. Ha nálad pontosan nulla volt a megtakarítás, és sehogy nem lehetett volna 0-nál többet félretenni, akkor az azt jelenti, hogy a nálad kevesebbet keresők mind éhen haltak. Aztán ugye mégsem.


Ja, meg ezen időszak alatt sem lehetett végig egyforma a fizetésed vásárlóereje, valamennyit mindig mozog le vagy fel. Ha végig pont nulla volt a megtakarításod, az azt jelenti, hogy épp annyit költöttél, amennyi volt, tehát nem arról van szó, hogy nem tudtál volna megtakarítani, hanem arról, hogy a lehetőségeidet pont a fizetésedhez méretezted, és nem annak a 90%-ához.

2020. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

7es nagyon okosnak akar tűnni, de olvasni nem tud.


Kérdező: a tanulásra költött pénz a legjobb befektetés.


Azt meg szard le, amit itt mondanak. A többség csak a frusztrációit éli ki. Nagyon kevesen vannak, akik tényleg jól keresnek.

2020. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

" a tanulásra költött pénz a legjobb befektetés."


Kivéve hogyha Szabó Péter anyagokra költesz vagyonokat. :D

2020. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

7-es


Többször leírtam, hogy kevesebb fogyott a megtakarításomból, mint amennyit költöttem tanulásra.

Lehet, te vagy az egyik, aki a kérdésemet ihlette.

2020. márc. 30. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!