Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem nyomtatnak elegendő...

Travis83 kérdése:

Miért nem nyomtatnak elegendő pénzt?

Figyelt kérdés
A pénzt ugye nyomtatják. Akkor miért nem nyomtatnak annyit, hogy rendesen segítsenek az éhezőkön, betegeken és ugye szegényeken?

2017. júl. 17. 06:05
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Mert minxen pénznek meg kell legyen a fedezete. Azért mert egy papírra ráírják hogy 20000ft, attól az még csak egy darab papír, ezért van meg aranyban az ellenértéke. USA-ban Fort Knoxban van az amerikai aranyfedezet. Nálunk a MNB kezeli. Nyo.tatak sok pénzt 44ben nálunk is, Guinnes rekord is lett az akkori infláció.
2017. júl. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Amit az első mondott, az 100 éve még helytálló volt, de ma már nincs aranyfedezet sem a dollár, sem a forint mögött...


A lényeg ebben a hozzászólásban van, jól összefoglalta valaki:

"Az állam el kezd pénzt gyártani, és mondjuk megnöveli az emberek fizetését, mondjuk duplazza. Az embereknek már kétszer annyi pénzük van, tehát, többet is költenek. Erre felfigyel a boltos is, hogy egyre többet költenek. Már annyi zsomlet vesznek, hogy nem tudja kitermelni a zsomleket mert ahoz mondjuk több alapanyag / gép kellene. Viszont a zsomleket úgy viszik mint a cukrot, és ő sem hülye, így felemeli az árakat. Aztán elkezd több lisztet venni. Ezt látja a lisztarus, hogy hirtelen egyre több lisztet vesznek tőle, így ő is megemeli az árakat, hisz kelendő. De attól hogy az embereknek több pénzük van, még több buza fog teremni ? Nem. Itt bukik az egész. Ha van egy bolt és be megy 2 ember valamennyi pénzzel és mondjuk van egy üveg bor. Mindkét vevő ezt akarja megvenni. Kinek adja el a boltos? Annak akinek több pénze van. De ha mindkét embernek kétszeresére nő a fizetése ? Attol meg ugyan úgy csak az egyik fogja megkapni. "


forrás: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2017. júl. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ok ez a boltos példa jó, de én nem minden emberre gondoltam, hanem kb azokra, akiket a kérdésben említettem. Például ha egy ember rákban szenved és nincs pénze rendes kezelésre.
2017. júl. 17. 13:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
oké, adunk a szegényeknek, a betegeknek. jönnek a középosztálybeliek, nekik is kéne...adunk nekik is...és ez így megy felfele, mert az hogy néz már ki, hogy mindenki kap, aki alattam van, csak én nem, mert nekem amúgy is van...ez nem így működik. akkor mindenkinek kellene adni, és ezáltal azon kívül, hogy elkezdene nőni az infláció, gyakorlatilag mindenki ugyanott tartana, csak a számok nőnének...
2017. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért nem úgy van az, mert pl aki egészséges és munkaképes, annak mi a francért adjanak? Szerintem félreértetted a kérdés lényegét.
2017. júl. 17. 22:07
 6/10 anonim ***** válasza:

ez a rendszer már volt egyszer. többek között a cigányok ipari szinten csinálták a "beteg" kölköket, hogy mehessen rájuk a segély, mert hát szegény gyerek munkaképtelen...


egyébként meg a betegek kapnak most is rokkantnyugdíjat indokolt esetben. persze megalázóan keveset, de kapnak.


de a kérdésed nem csak erre vonatkozott, hanem a szegényekre, éhezőkre is.

mégegyszerűbb. senki nem dolgozna, hogy szegénynek minősüljön, így aztán kapja ugyanazt a pénzt, amit akkor kapna, ha dolgozna...

2017. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem pont olyan szegényekre gondoltam, hanem azokra, akik azért szegények, mert munkaképtelenek. Pl hiányzik karja-lába, fogyatékos, beteg anyját kell ápolnia, stb.
2017. júl. 17. 22:43
 8/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

Nyolcvanhármas Trevisz makktárs, én válaszolok, de ahhoz, hogy megértsd a válaszomat, tudnod kellene, mi az a pénz.

Szóval, mondd el nekem, mi az a pénz. Mit értesz pénz alatt?

2017. júl. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Minő furfangos kérdés! A pénz alatt pénzt értek. :D Tudod, azt a valamit, amivel könnyebbé lehet tenni egyes, vagy épp magunk életét. A pénz nem két-; vagy többértelmű szó.
2017. júl. 18. 02:55
 10/10 Mr.Rigo válasza:
Nem a pénz mennyiségével van probléma, hanem a használatával és elosztásával. A jelenlegi pénzt ugyanis a kamatozás miatt sokan felhalmozzák, és ki tudják használni mások nélkülözését: a kevésbé járatosaknak előnytelen szerződéseket kötnek, sokszor szinte fölöslegesen dolgoztatják őket. Ezért van hogy rengeteg pénzt kell kiadni olyan dolgokra, amiket rabszolgamunkával állíttatnak elő, és pár év múlva elavul és értéktelenné válik. Sok másfajta pénzt is lehetne használni, Javaslom hogy nézz utána a pénz funkcióinak, a negatív kamatozású pénznek, a helyi pénzeknek a kripto valutáknak, pl. ethereum. Képezd magad, és másokat akár te is elindíthatsz egy önálló, igazságosabb gazdaságot.
2017. júl. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!