Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen létezhet a postát...

Ilyen létezhet a postát illetően? Vaterafutáron keresztül csomagfeladás történt (MPL), házhoz kérve a csomagfelvételt, majd az mpl futár nem vette el a postai nyomtatványt/szelvényt, csak egy cetlit ragasztott a csomagra és elvitte. Van ilyen?

Figyelt kérdés

Ez a csomag egy postán maradó küldemény lesz.

Viszont létezik ilyen? Így gyakorlatilag semmi postai azonosító/küldemény azonosító nincs, nem lehet nyomonkövetni, nincs mire hivatkozni sem szerintem.


Én vagyok a címzett, gyanítom így értesíteni sem nagyon fognak ha megérkezne a postára itt. Egyáltalán ilyenkor mi a helyes mód? Járjak be és érdeklődni a nevem alapján hogy nem érkezett-e csomagom?



2020. ápr. 7. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

MPL-lel még nem csináltam ilyet, de ha sima levelet adnak fel postán maradóként, arról sem szól a kutya sem, neked kell érdeklődni.


Azt el tudom képzelni, hogy a vírus miatt nem vettél el a papírt.


Ha csütörtökig nem kapsz semmilyen infót, aznap menj be érdeklődni.

2020. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!!


Igen, a vírus miatt valóban elképzelhető, de ez így normális és megtörténhet, hogy gyakorlatilag a csomag így elmehet enélkül?


Ők tudnak mindent, mit hova merre? Mert gyakorlatilag tényleg nincs róla semmi így, amin keresztül hivatkozhatsz a csomagra vagy bármi. Nem hogy nyomonkövesd, hanem egyáltalán semmi. Max esetleg a neten kitöltött információk ha mégis történne valami hogy nem kapom meg ?


Az értesítést sejtettem, mondjuk így pláne nem fognak szerintem. Csütörtök akkor mindenképpen így járok el, köszönöm tanácsod. Nem fognak hülyének nézni hogy nincs róla semmim? :D Megnézik nevem alapján is érkezett e nekik oda?

2020. ápr. 7. 10:29
 3/3 anonim válasza:

Már gondolom nem aktuális. Megkaptad a csomagod?

Én szoktam feladni háztól vaterafutárral. Mivel a városunkban nem sokan csinálnak ilyet, a posta telejsen tapasztalatlan, fogalmuk nincs a csomagelvivő postásoknak, mit kéne csinálni.. az első 4-5 ilyen feladásomnál mindig más postás jött és nem tudták, mi van, össze-vissza telefonáltak, mit kell csinálni. Mivel az elsők voltak nekem, még én sem tudtam. Az első itthagyta a papírokat, csak a csomagokat vitte el. Kiderült, hogy ő volt béna, el kellett volna vigye. A második postás se akarta elvinni, neki már én mondtam, hogy el kell vinnie.. volt olyan, aki elvitte, de a kezében fogta a 10 papírt és elvitte a 10 címzetlen csomagot, tehát nem ragasztottuk helyben rá, hanem külön volt 10 csomag és külön 10 papír, ők meg nem tudom, honnan gondolták majd kitalálni a postán, melyikhez melyik tartozik :D Azóta már belejöttünk és ugyanaz a postás jár, már tudjuk, hogy itt helyben együtt ráragasztjuk a papírját a csomagokra (a címiratokat) és a feladóvevényt meg kézben viszi el.

2020. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!